| 123katy123 a întrebat:

Considerați ca e prea devreme sa îți începi viața sexuală la 16 ani?

22 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde ce-o sa faci urmatorii 60-70 de ani.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru greece12):

Sex pana la 50 dupa biblia in mana ca Dumnezeu sa- ierte pacatele. laughing

| mgtow a răspuns:

Destul de repede

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca esti destul de matur/matura, v-ati documentat cu privire la consecinte, cum va puteti proteja si alte lucruri, si aveti o relatie serioasa, mi se pare ok.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E tarziu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur ca da, viata sexuala ti o incepi după nuntă

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este devreme la 16 ani
De ce totusi atat graba, cand ai timp suficient toata viata, dupa 18 ani, sa ai sex, dupa ce-ti termini scoala si ai cat de cat o sansa sa te poti intertine daca cumva ai un bebelus.
la 16 ani esti tu insati un copil, inca nepregatita sa suporti o familie si un copilas, daca apare accidental. In plus, iti distruge viitorul si cariera, ca nu-ti mai termini scoala samd.

| mihai69 a răspuns:

În ziua de azi e prea târziu.

| floresdemayo a răspuns (pentru mihai69):

Aha, deci la vârsta asta, trebuie să fii deja... veteran. ))

| mihai69 a răspuns (pentru floresdemayo):

Cam așa e la generația de azi...

| 1997onur a răspuns:

Viața ta alegrea ta cum îți traiești viata și langa cine îți traiești viața.

| haileewatson a răspuns:

Daca e decizia ta (sa nu te oblige nimeni sa faci asta), te simti in siguranta, stii ce presupune protejarea si ai discutat cu partenerul tau, atunci e ok.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Decat sa ajungi ca multi de-aici, mai bine o pierzi mai devreme happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal cred ca da. Si mai consider ca pentru acest "mare pas" trebuie facut cu un partener serios, de incredere si care te iubeste sincer si acel partener nu e cu siguranță un puștan de aceeasi varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,e ok, ai grija sa te protejezi.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu.

| Anonim67377882 a răspuns:

Exagerat de devreme.
Depinde si cu cine ti-o incepi. Foarte bine ce a zis Greece pentru cine are minte sa inteleaga.

| Marian12123 a răspuns:

Nu este deloc, fizic ești pregătită, legal ai voie, dor un băiat cu care sa simți sa faci asta, nu doar asa de curiozitate.

| cumatrul a răspuns:

Eu am inceputul la 10 cu bunicu

| Simona1231998 a răspuns:

Da e ok dar trebuie sa ai grija sa :
1 sa nu ejaculeze in tine si 2sa gasesti o scuza pentru eventualitatea ca te va gasi /va afla mama (la mine nu stiu cum naiba a aflat mama dar i-am zis in felul urmator "Mama na e ceva normal toti am aparut prin sex si e normal sa facem sex la randul nostru "apoi ce am mai zis eu pe acolo bla bla bla in fine a inteles si eu atunci aveam 15 ani PS :-) pentru protectie foloseste prezervativul sper ca te-am ajutat bafta funda please