| Mihai123211 a întrebat:

Conteaza ca partenerul sa aiba un penis mai gros pentru a simti partenera placere? Daca da, cam care ar fi circumferinta?

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Grosimea penis= 5cm

| corbulalbrosu a răspuns:

Grosimea unui penis este de obicei esentiala in raporturile sexuale deoarece vaginul care este un organ format exclusiv din muschi isi poate modifica intro foarte mare masura largimea sa. Deoarece dimensiunea vaginului poate sa difere atat de mult se poate deduce ca este de preferat ca grosimea penisului sa fie suficient de mare, dar nu se poate spune si cam cat ar reprezenta aceasta, fiindca nu se poate stabili sau considera o anumita marime care ar putea fi considerata ca ar reprezenta grosimea ideala sau suficient de "mare" a penisului. Se poate aprecia ca doar in momentul in care apare disconfortul sau durerea in timpul sexului se poate considera ca doar acel penis este supradimensionat in raport cu vaginul respectiv. Daca intro anumita situatie organul barbatesc poate fi apreciat ca reprezinta un penis "mare" in raport cu un anumit vagin sa fie de fapt "o jucarie micuta" pentru dimensiunea si satisfacerea unui alt vagin. In concluzie totul este relativ.

| sofisis a răspuns:

E in functie de circumferinta fiecarei femei in parte.
Dar de principiu da, e bine sa fie penisul mai gros.