| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza prima impresia la o fata? De exemplu eu m-am purtat frumos cu ea,si mi-a zis ca am facut un gest dragut pe messenger,iar cand eram cu ea in tren in drum spre casa am pus un pariu cu un coleg iar ea a taiat si un prieten de-al meu i-a dat de inteles faza cu "cine taie papa c***e", si face glume proaste...Mie imi place de ea si prietenului meu la fel.Ce crede ea despre mine si despre prietenul meu?

5 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Ca sunteti doi papagali. vrei sa spun mai multe?

| Fizy93 a răspuns:

De obicei fetele urmaresc baietii care sunt draguti dar un pic daca le tachinezi si daca glumesti cu ele nu strica, isi dau seama ca nu esti pampalau. Nu trebuie sa fii foarte gentleman dar nici foarte perverswinking Deci data viitoare fii dragut cu ea dar fa-o sa rada si nu-i da de inteles ca o placi asa de mult, fa-te placut in primul randwinking Succes!

| BlueLine a răspuns:

Conteaza si prima impresie dar mai mult conteaza caracterul si felul tau de a fi. Ce crede despre tine? Asta doar de la ea poti afla si la fel si despre prietenul tau. Incearca sa faci o conversatie cu ea sa vorbesti diferite chestii si printre acele diferite chestii sa-ti fie si intrebarea asta cu ce crede ea despre tine.

| culmea a răspuns:

In viata de toate zilele ne gasim adesea in situatia de a face cunostinta cu cineva. Orice prietenie, iubire sau simpla relatie incepe prin 'faceti cunostinta'. Ceea ce este esential pentru actul de a face cunostinta cu cineva este faptul ca cei care fac cunostinta nu s-au vazut niciodata anterior acelui moment. Uneori, a face cunostinta cu cineva este doar vizualizarea reciproca, intrucat persoana poate fi cunoscuta sau se stie ceva despre ea, dar nu a mai fost vazuta niciodata.

| CedreaBIS a răspuns:

Migo,sfatu meu e sa fii mai rapid decat ala pentru ca eu prin chestia asta trec din cauza la un prieten mi-a "furat" prietena. si am vb ca un ratat 5 luni de zile si in 2 saptamani ala mi-a furat-o doamne. e mai bine sa fii mai rapid eu am fost un ratat ca, colegii imi ziceau sa ii spun odata dar eu amanam cap prostu si acum trebuie sa sufar straight face