| Biiencutza_6492 a întrebat:

Conteaza varsta intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| AnToOniiia a răspuns:

Nu conteaza. Nu e o regula daca ai 15 ani sa ai pe cineva cu 1-2 ani mai mare, important este sa va respectati, sa va iubiti si mai ales sa aveti incredere unul in celalalt :* D ex eu am o relatia stabila cu un tip care e mai mare ca mine cu 6 ani jumate si niciodata nu ne-am certat, vorbim ore intregi la tel...stim totul unul despre altul. Asa ca nu te uita la varsta caci dragostea e oarbawinking-acum depinde si de baiat

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

DA doar tu sa zicem nu ai sta cu un mos doar daca ar avea bani ce stiu eu mai gasesti si persoane care au multa diferenta de varsta si se uibesc dar nu e vazuta bine de societate prea naspa ar fi asa

| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nici vorba.Pa

| evelynne a răspuns:

Din proprie experienta iti zic ca nu...Acum,bineinteles ca exista oameni pe care i'ar deranja... Daca exista dragoste adevarata ce poti face cu un barbat de varsta ta poti face si cu unul mai invarstahappy

| SiMpLa a răspuns:

Parerea mea este DAbig grin.

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Nu conteaza.intre mine si prietenul meu e diferenta de 5 ani si tot de iubim. o sa mai apara uneori contradictii pentru ca el gandeste altfel da nu este o problema. daca va iubiti treceti peste aceste mici certuritongue

| Addddda a răspuns:

Nu preahee hee daca va iubiti aia`i important!

| AlerimxD a răspuns:

Toată lumea spune că vârsta nu contează, dar dacă diferenţa este mai mare de 5 ani, persoana mai mare ia unele decizii singură sau pur şi simplu consideră că are mai multă dreptate în anumite privinţe (uneori, desigur). Plus că modul de gândire este foarte diferit... Dar dacă cei 2 parteneri sunt ok cu diferenţa, nu contează nimic.
Xoxo.

| IWinGG a răspuns:

In majoritatea cazurilor conteaza, desi majoritatea nu realizeaza de ce.

| Biiencutza_6492 explică:

Multumesc la toti love struck vam dat la toti voturi si la un raspuns fundita

:*!

| dreaming a răspuns:

Hmmm...atata timp cat e vorba de dragoste adevarata si nu materealista nu cred ca conteaza

| Ramo_5898 a răspuns:

Nu conteaza varsta, pana ce voi va iubiti si tineti mult unu' la celalalt.
De exemplu eu am un prieten cu 8 ani mai mare ca mine eu am 14 iar el 22 si ne iubim mult, si nu e cu mine doar ca sa isi bata joc de mine.Numai trebuie sa aveti grija ce faceti daca e prea mare dif de ani intre voihappy. Bafta