| dascalu_7622 a întrebat:

Cosuri x(nu mai stiu ce sa fac imi apar pe toata fata, am facut un tratament aproximativ o jumatate de an si da a functionat, as putea spune ca in totalitate, am folosit un sapun anti acnee, o spuma care reduce la 0 bactyerile de pe fata si zinerit.Toate aceste lucruri mi-au fost prescrise de un dermatolog al spitalului din slatina, ei bine le-am folosit mi-a dat si o crema, si cand mi s-au terminat am fost pentru a-mi continua tratamentul, insa surpiza: era manga...nu mi-a mai dat nimic, m-am certat cu dansul pentru ca mi s-a parut inacceptabil ca un medic sa fie in stare de ebrietate la munca, si nu am mai fost la dansu' si am crezut ca a fost de ajuns o jumatate de an.Si mi-au aparut din nou, mentionez ca nu folosesc machiaj atat din punct de vedere ca dauneaza tenului cat si faptului ca mi se pare o porcarie...deci nu folosec nici macar la nunta, rareori rimel.Am tenul gras si probabil si din cauza dulciurilor, a sucului, nu stiu, va roog un sfat! mersi un obicei vechi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello. In primul rand poate ca e necesar sa faci o schimbare din punct de vedere aimentar. E foarte indicat sa mananci cat mai multe legume si fructe.
Apoi, chiar azi am auzit o "reteta" impotriva cosurilor. Este vorba despre o masca ce se aplica in zonele cu probleme, facuta din aspirina. Da, da, ai citit bine. ASPIRINA! Zdrobesti bine 3-4 pastile de Asprina intr-un recipient si adaugi putina miere sau iaurt. Amesteci bine pana se omogenizeaza si aplici pe fata. Tot buna penttu asa ceva este si masca din Argila. Gasesti in farmacii Argila (la plicuri) si iti prepari singura masca dintr-un plic de argila amestecat cu putina apa.
Succes!
P. S. Poti incerca si Zynerit. E eficient

8 răspunsuri:
| devilll a răspuns:

Date cu spirt pe fata

| perusita a răspuns:

Mananca drojdie si-ti va trece. o stiu de la bunica mea.

| Mik3 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere zynerit ii super bun

| Katherine † Pierce a răspuns:

Si eu am acnee si folosesc de putin timp un tratament de la "Bioline" si trebuie sa ma dau dimineata si seara.Si pentru mine a functionat.Nu stiu de unde ai putea sa il cumperi pentru ca mi l-a luat maikmea laughing

| DianaMrr a răspuns:

Sall...am avut si eu aceeasi problema si am folosit zynerit m. a ajutat mult incearca si uh
te pup kiss

| TiffanyxSxColor a răspuns:

Pai eu ma gandeam sa incerci ceva sanatos cum ar fi fructele si legumele care contin vitaminele necesare, ai incercat? Ma gandeam la vitamina A care joaca un rol de protectie a tesutului pielii si ajuta la reducerea sebumului.(morcovii, varza si laptele contin vitamina A) Apoi vitamina B5 ajuta la combaterea acneei indirect, prin reducerea stresului, starilor de anxietate si panica, motive ale aparitiei acneei severe.Pentru un echilibru al alimentatiei, ai nevoie de 100 mg de vitamina B5 in fiecare zi, pe care o poti prelua din legumele verzi, conopida, cereale, alune, oua, carne si tarate. Iar vitamina C este cel mai bun remediu pentru acnee, este un antioxidant puternic si protejeaza pielea impotriva infectiilor! Ca tratament impotriva acneei, ai nevoie in fiecare zi de 1. 600 de mg de vitamina C, pe care o poti prelua din legumele verzi (varza, brocolli), ardeiul rosu iute, chilli, citrice, capsuni sau kiwi. Si nu uita sa consumi si alimente bogate in zinc, foarte importante in tratamentul natural impotriva acneei.Carnea macra, produsele lactate, pestele, dovleacul, fructele de mare, ouale si cerealele integrale sunt bogate in zinc, deci nu evita sa le consumi in fiecare zi. Si nu uita Evita grasimile!winking Sper ca ti'am fost de folos! Paa!happy

| dascalu_7622 explică:

Cum am mai si spus am folosit zinerit! mersi

| bugman a răspuns:

Pune apa intr-un vas si stai sa fiarba apoi stai in aburul care iese cam juma de ora