| ALINA46778889999 a întrebat:

Cred ca o sa merg la medic să vorbesc daca poate să îmi scoată steriletul îl am pus de 3 luni şi vreau să îl scot pentru ca soţul meu mă tot bate la cap de când l-am pus ca nu trebuia să îl pun că el vrea copii îl am pentru 5 ani. Pot merge la medic să îl scoată? Mă va durea când îl va scoate medicul?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai normal ca vrea copii ca nu el sta noaptea sa le dea sa biberon sau san, nu el ii spala, hraneste, plimba, calca, curatenie si tot ce se face intr-o casa cu copii. Tatii vor doar sa se laude cu ei si sa ii scoata in parc din cand in cand dar greul cade pe mama. E bine ca esti reticenta si iti pui intrebari dar nu ceda daca nu esti 100% sigura.
Steriletul se scoate cand vrei tu si durerea depinde... daca te-a durut cand l-ai pus o sa te doara si cand il scoate. Dar te rog nu face nimic din ce nu vrei

| Madaxo97 a răspuns:

Dar tu ce vrei? Contează numai părerea soțului? El vrea copii dar tu vrei? Ce vrei tu nu contează, decât ce spune el?
Poți sa mergi la medic sa il scoată, normal, va durea doar câteva secunde, minute, dar treaba ta, nu inteleg de ce l-ai mai pus dacă știai ca sotul e insistent și vei ceva la insistențele lui, copiii ar trebui să vină când va doriți amândoi nu doar unul din voi.