| LarisaLarisuţa56666 a întrebat:

Cred ca sunt însarcinată, am avut ultimul contact sexual neprotejat, am facut test de sarcina acum ceva zile si a iesit negativ. Am 18 ani, eu totuşi cred ca sunt însărcinată.Ce pot face altceva? Daca sunt e şi o problema, eu locuiesc cu tata şi cu fratele meu mai mare pentru ca mama a decedat acum 5 ani şi tata e mai sever, ce pot face în situaţia asta?

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ai doua optiuni... faci avort sau il pastrezi.

| Emilian65 a răspuns:

Sa-i spui adevărul și poate înțelege situația și iti iartă greșeală făcută.

| Madaxo97 a răspuns:

Când ai avut ultimul contact sexual neprotejat? Ai făcut testul de sarcină la 21 zile distanță? Dacă da și este negativ, nu ești însărcinată. Ca să nu mai ai probleme de genul de ce nu te protejezi? Ce anume aștepți? Chiar vrei sa ramai însărcinată? Pentru că se va întâmpla la un moment dat dacă nu te protejezi, sunt atâtea metode în ziua de azi, poți merge la medicul de familie să îți dea o trimitere gratis la ginecolog, iar de acolo îți da anticoncepționale, sunt foarte ieftine și accesibile, dacă iubitul tău nu vrea sa folosească prezervative, de ce nu vă protejați? Sexul neprotejat are consecințe, în unele cazuri boli sau sarcina, dacă nu vrei nici una nici alta, folosiți protecție.

| Giulia911 a răspuns:

Ești majora, nu o sa îți dea în cap. E totuși nepotul lui. Felicitări! happy. Dar cred ca totuși nu esti, ca testele astea rareori greșesc.