| DomnulPoliticos a întrebat:

Credeti ca afirmatia

"Orice implicare sexuala fără căsătorie nu e binecuvântată de Creator, aduce numai blestem și nefericire pe termen lung peste viata oricui."

Este adevărata?

Răspuns Câştigător
| 4evergentleman a răspuns:

Habotnic,ăștia ce o dau in extrem cu religia ce au dogme religioase preistorice, cei care se dau sfinți dar de fapt sunt ipocriți și frustrați de viață, traumatizați! Daca e sa o luam așa după ei ajungi in iad și că scuipi pe jos sau mănânci sămânțe in public sau că te uiți la filme deochiate sau că te autosatisfaci, suferă la baza de fapt de psihoza religioasă, sunt nebuni complet nu mai au scăpare! Fanatici religioși!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Nu este adevarata. Nu este nici falsa. Este pur si simplu mitologie, iar mitologia nu este nici adevarata, nici falsa.

| 4evergentleman a răspuns:

Din perspectiva bigoților este! Și sunt câțiva pe aici laughing

| DomnulPoliticos explică (pentru 4evergentleman):

Ce înseamnă bigot? happy

| 4evergentleman a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Habotnic,ăștia ce o dau in extrem cu religia ce au dogme religioase preistorice, cei care se dau sfinți dar de fapt sunt ipocriți și frustrați de viață, traumatizați! Daca e sa o luam așa după ei ajungi in iad și că scuipi pe jos sau mănânci sămânțe in public sau că te uiți la filme deochiate sau că te autosatisfaci, suferă la baza de fapt de psihoza religioasă, sunt nebuni complet nu mai au scăpare! Fanatici religioși!

| andreeaeml1200 a răspuns:

Sunt niște prostii ale unor oameni încuiați mintali. Sunt doar niște "reguli" pentru a manipula oamenii să nu se arunce așa din prima la cât mai mulți parteneri sexuali.
Fiecare face ce vrea cu viața lui, daca vor sa o faca inainte sau după căsatorie.

| DomnulPoliticos explică (pentru andreeaeml1200):

Un răspuns bine argumentat