| Whitesnake99 a întrebat:

Credeti ca am sanse sa imi intalnesc dragostea vietii in conditiile in care sufar de niste afectiuni psihice, nu am job fiindca nu pot lucra, nu am masina, nu am voie sa conduc, nu am casa mea, nu am avut niciodata o prietena si mai sunt si virgin la 25 de ani?

43 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Sanse maxime! laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Despre ce afectiuni psihice vorbim? Suferi cumva de epilepsie cu episoade de criza dese? Cam la asta ma gandesc cand zici ca nu poti lucra si conduce.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Totusi e gresit din partea mea sa numesc epilepsia o afectiune psihica, pentru ca ea in realitate este una neurologica.

| Madaxo97 a răspuns:

Ce afecțiune psihica ai mai exact? De ce nu poți lucra chiar deloc? Măcar ai pensie sau un venit ceva? In mod normal ai putea avea o iubită, caută pe grupuri cu oameni ca si tine, dacă cu o fată obișnuită nu ai avut succes, daca mai esti si timid sau antisocial imi pare rau dar nu cred ca vei găsi.

| Mindfulness a răspuns:

Nu îl descuraja! Nu se știe ce ii poate rezerva viitorul! Ajută-l mai bine cu niste sfaturi in privat cum sa cucerească o fata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

El a scris - sufar de niste afectiuni psihice

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe cu afecțiuni psihice și îl pot accepta și pe el,și sunt și evident fara mașină! Nu toate sunt parașute și se învârt în jurul materialului.
Are șanse mai mici dar are,sunt alții cu schizofrenie paranoidă care au relații! Știi care e cel mai mare handicap în vremurile noastre contemporane? Nu sa fii nebun ( bolnav psihic) exista tratament pentru asta,pe mulți îi pune in picioare,unii chiar se vindeca și cu psihoterapie. Îți spun eu acum: cel mai mare handicapat și "afecțiune psihică" este timiditatea și rușinea nu bolile psihice! Sunt ogramada cu probleme psihice care par sănătoși, sunt mașini de atras femei, dar sunt in realitate bolnavi psihic gen sociopați sau psihopați! Deși sunt cu mansarda ei cuceresc fete in orice moment asta fiindcă nu sunt timizi, dar ei sunt la baza mai nebuni decât orice nebun daca ii provoci și li se pun pata pe tine! Daca aia pot și el poate, doar că handicapul lui nu e boala lui psihica ci că la vârsta lui e foarte timid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

El stă în București și are 25 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

În București și grasele, piticele, urâtele se plimbă singure prin mall, doar găsesc și ele unul frumos.

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

Când își dau hainele jos ce mai fac? Ce găselniță mai găsesc? Tu nu vezi că numai inepții scrii? Cine dracu se uită la alea? Eu nu as da nici 2 bani pe ele! Mai sunt oameni în universul asta care apreciază și bunătatea omului,caracterul,sufletul nu doar statusul și banii! Ăștia care au bani multi nu prea sa rezuma la o singura fata,vor mai multe,care sunt deștepte știu ce hram poarta cei cu bani și cocalari,smardoi! Sunt fete care acceptă și simplitatea unui om,nu doar mașini de lux! E adevărat că sunt rarități dar exista! Poate să ia tratament și să meargă la un part time,nimic nu e imposibil! Sunt oameni cu schizofrenie care au joburi decente,bine plătite,și el poate daca aia pot! Și așa e la pământ mai dai si tu in el! In loc sa îl încurajezi tu îl demoralizezi,parca ai fi roman,numai romanul face așa,dar văd că și evreii!
Daca sunt panarame băieții buni le ard odată,de doua ori și tot singure rămân! Fără caracter nu pot supraviețui,cu gâștele o sa le meargă dar nu prea mai exista gâște in ziua de azi,oameni naivi.
Sunt și grase care sunt ok,nu toate sunt terminate și refuzate pe banda rulanta,totul tine de caracter si bun simt! Eu ți-am zis rușinea e handicapatul suprem timiditatea nu boala psihica! Ogramada de bolnavi psihici sunt căsătoriți, au femei, au de toate. au că nu sunt timizi, dar tot sunt bolnavi cu capul și ei! Și pe aici sunt multe fete cu probleme psihice grave, nu e totul pierdut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

El vrea ce vede în jurul lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu mai crede că el stă într-un sat în vârf de munte.

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu deja știi și ce vrea mai bine decât el laughing omule tu ai probleme nu gluma rolling on the floor
Pai in situația lui trebuie sa se mulțumească și cu o fata simpla de casa, nu ales ce merg la Mall.
Daca nu poate nimic ce ii sugerezi sa își pună capăt zilelor? laughing la asta îl îndrumi tu

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi tu unde sta exact și cât timp face? Ești pe legale? Tu cred că știi și când doarme și când își face nevoile! Tu nu vezi că nici măcar nu răspunde? laughing de unde ai tu informațiile astea toate despre el? Ești de la SRI de știi detalii cu lux de amănunt? Tu realizezi că ai probleme serioase? Am înțeles nu are șanse, e un caz pierdut, dar tu deja o dai in SF-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

Dă-i tu sfaturi lui.

| Mindfulness a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești boss de boss! Mult timp nu o să mai ai nici contul asta, dar și la mine e valabil laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mindfulness a răspuns (pentru Gambler92):

Nici eu nu am nimic laughing dar macar putea sa răspundă

Răspuns utilizator avertizat
| Mindfulness a răspuns (pentru Gambler92):

Nu la Moby Dick mă refeream ci la fete plinuțe

Răspuns utilizator avertizat
| Mindfulness a răspuns:

Ce probleme ai?

| Mindfulness a răspuns:

Poți lucra, nu te da bătut! Mergi la un psihiatru și ia tratament și fii bărbat! O sa îți găsești ceva, și nu le spune că ai probleme țineți gura.

Răspuns utilizator avertizat
| Mindfulness a răspuns:

Merg da nu zilnic și nu toate merg zilnic,care au posibilități! Tu cam trăiești în pom și pomul in aer. Mai sunt și fete sărmane care nu merg in mall,sunt fete frumoase cu bani care merg in second-uri, nici nu prea calca prin Mall! Tu faci niste generalizari de nu am mai văzut așa ceva laughing
Pai or fi dar nu merg zilnic că nu se duc la munca la Mall! Statistici de copii ce imi arăți?
Sunt într-un oraș la fel și lumea nu merge la Mall zilnic nu mai delira boss! Și au bani dar și și alte priorități nu doar figuri și aere, revino la realitate boss, am pretentii de la tine. Lumea nu se învârte în jurul figurilor mereu, foarte multi oameni se confruntă cu probleme reale serioase nu au ei timp de Mall! La vârsta lui poate să găsească și femei mature nu copile daca știe ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ești acum este exclus să găsești una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești și din București și ai problemele alea să fi ferm convins că nu vei găsi vreuna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. "dragostea vieții" e doar un concept frumos care.nu există de fapt. Însă o relație sănătoasă, plină de conexiune, chimie și cu potențial de q costuri există chiar dacă e dificil de obținut, iar până la urmă e firesc să fie așa, pentru că lucrurile valoroase necesită timp și foarte multă implicare. Sunt foarte mulți oameni care nu au un job, mașină sau casa lor, deci nu ești singurul. Nu e imposibil să o obții pe cea mai importantă dintre ele, jobul. Depinde și ce afecțiune psihică ai, la cum ai formulat aici și faptul că ești conștient de ea, zic eu că este încurajator. Și tu poți multe, e vorba și de șansă, însă n-ai nici o scuză dacă nu încerci. Așa că încearcă așa cum poți tu, cu resursele pe care le ai. Fii un creator de soluții.

| vasileparnaie a răspuns:

Investesti in ruble si iti iei tesla cu sofer personal frate

Răspuns utilizator avertizat
| fata357 a răspuns:

O persoană dacă te iubește cu adevarat, te iubește asa cum ești tu. Deci, da sunt șanse foarte mari sa îți găsești jumătatea.dar încearcă si tu, nu aștepta doar sa vina o fata la tine, că rar se întâmplă. Mult succes! happy

| abcdefg100 a răspuns:

"Dragostea vietii" nu si-o intalnesc nici oamenii "normali" des, iar unii isi bat joc cand o gasesc. Trebuie sa ai noroc si in conditii normale, la tine e si mai greu. Eu am 24 si pana acum nu am fost indragostit. M-am uitat putin la profilul tau sa vad daca e o intrebare troll si am vazut ca ai zis acolo ca nu vrei sa faci sex daca nu simti dragoste. Mult noroc in cazul asta, e posibil sa ramai virgin pe viata. Esti barbat, nu esti femeie. Nu conteaza dezvirginarea, nu e nimic special pentru genul nostru, e cea mai mare tampenie sa astepti persoana 'speciala' ca barbat. Legat de alta intrebare a ta care se leaga de restul discutiei - da, iubirea poate creste intr-o relatie, la fel cum poate sa dispara. Majoritatea casniciilor NU sunt fericite tocmai din cauza asta. Iubire nebuna cativa ani, dupa care nu se mai suporta unul pe celalalt. Ironia sortii ca din ce am observat eu in jur, relatiile care incep fara iubirea aia nebuna cresc mult mai frumos si sunt mult mai stabile. Iar ca sa evoluezi o relatie cu o femeie trebuie sa dai la ea chit ca esti indragostit sau nu. Trezeste-te cat nu e prea tarziu. Testeaza terenul. Nu astepta femeia perfecta care poate sa nu apara niciodata, in schimb incearca sa construiesti o relatie frumoasa cu o femeie pe care o placi si care te place.

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns (pentru abcdefg100):

Ești și tu aromantic, ca și mine? Suntem de-o vârstă și ziceai că n-ai fost îndrăgostit niciodată.

| abcdefg100 a răspuns (pentru ALM2000RO):

Posibil. Am vazut in descrierea ta aromantic si asexual. Mi-au placut fete in adolescenta, simteam ceva acolo, deci aromantic nu cred, dar de la placut la indragosteala e distanta mare. Totusi de la 14-15 ani unde probabil jucau hormonii un rol imens, nu mi-a mai placut de nimeni. Sexul in schimb nu imi place. Am refuzat multe fete. Nici nu imi displace, dar de multe ori prefer sa nu o fac. Sunt borderline aromantic si borderline asexual probabil. Simt 10% din cat simte un om obisnuit.

Răspuns utilizator avertizat
| abcdefg100 a răspuns (pentru Gambler92):

Caterinca si tu. Daca eram virgin poate erai amuzant.

Răspuns utilizator avertizat