| 03Didy03C a întrebat:

Credeti ca daca ii spun baiatului de care sun indragostita ca il plac, isi va bate joc?
Sau credeti ca se poate schimba ceva cu sentimentele lui? Adica, il va pune pe ganduri, eu stiind ca si el ma cam place?
Astept raspunsuri.
Ca de obicei ofer fundita happy!

5 răspunsuri:
| Atlas33 a răspuns:

Tu mai degraba ce nu intelegi; de ce daca te place continua sa ramana in tacere si departe? Ar trebui sa fii tu mai tare ca el,sa-i iesi in intampinare si sa-i marturisesti; Auzi, stii ceva, tu chiar imi placi mie! il saruti apasandu-i usor buzele si-apoi iti vezi de drumul tau ca si cum nu-ti gasesti cuvintele. Experimenteaza asta, fii altfel decat celelalte si vei tresalta de uimire, fericire si bucurie. cu bine.

| iTun a răspuns:

Trebuie sa infruni orice teama! Spune-i ca il placi chiar tu! Daca si el te cam place nu poate spune nu! Fi intr-un loc singura cu el! FUNDA?

| SkyPilot a răspuns:

Daca isi bate joc sau nu depinde de varsta. Daca baiatul are 15 ani sau mai mult va fi destul de matur ca sa inteleaga ca primeste un lucru frumos si, chiar daca nu te va accepta, te va trata cu respect. Daca nu procedeaza astfel este imatur, mai bine fara el.
Se poate sa te placa mai mult si sa fie timmid, poti sa incerci. Dar nu folosi cuvinte mari ca se va speria, spune-i ca il placi si ai dori sa fiti mai apropiati si sa va cunoasteti mai bine. Daca te accepta, in scurt timp vei face tot ce vrei tu din el happy

| Lawliet14 a răspuns:

Spune-i ca sa nu-ti para rau mai tarziu!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu prea avem de unde sa stim noi, atata timp cat nu il cunoastem. Ar putea fi un nesimtit si sa-si bata joc, dar la fel de bine ar putea fi un baiat OK, care sa aprecieze, si poate chiar sa faca el pasul urmator.