| musfash a întrebat:

Credeti ca daca iti place de un baiat e mai bine ca el sa stie asta? adica sa vezi daca ai sanse sau nu...sau sa-l faci pe el sa ii placa de tine cu ajutorul prietenilor? adica merita sa incerc? este un baiat la mine la liceu si nu stiu ce sa fac...prietena mea cea mai buna mi-a propus sa fac cunostina cu el prin intermediul ei si asa mai departe o sa-mi bage "pile", dar am observat ca ieri de exp. se tot uita la mine, deci merita sa incerc nu? scuze daca intrebarea e stupida dar chiar imi place de el si vreau sa vorbesc cu cineva desspre astabatting eyelashes [+funditawinking]

Răspuns Câştigător
| LorryDulce a răspuns:

Bineinteles ca merita.Merita pentru tine in primul rand si sa stii ca nu e nicio rusine sa spui cuiva ca il placi sau ca te intereseaza intr-un fel.In cazul asta poate si el la randul lui te place sau te va placea, nu ai nimic de pierdut.De ce sa te intrebi mai tarziu cum ar fi fost daca... poate iesi ceva frumos sau chiar daca nu vei fi linistita ca ai incercat si ca nu ai ramas cu intrebarea asta pentru tot restul vietii sa zic asa.Ia-o usor, cu rabdare si fi tu insati si nu incerca sa il impresionezi ci vb deschis cu el si afla si parerea lui.Multa bafta si nu iti mai fie teama pe viitor sa faci un mic pas acolo ca altfel vei ramane doar cu intrebari.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sigur ca merita sa incerci,daca il placi cu adevarat.Dar trebuie sa il cunosti, sa fiti amici, dupa ii spui ca ii placi, pentru ca daca ii spui direct va crede ca esti in limba dupa el, sau disperata, vreo obsedata.

| IMC90 a răspuns:

Evident ca merita... tu nu trebuie sa incerci, tu trebuie sa obtii. in momentul in care pleci cu gandul ca ''poate poate...'' nu faci nimic. trebuie sa pornesti hotarata, si sa si reusestiwinking

| NYLAMN a răspuns:

1. no lasa pe prietena ta sa vb in locul tau cu ea...
2. vb cu el...incearca sa razi la tot ce spune si fa-l sa se simta in largul lui cu tine