| ciocolata1850 a întrebat:

Credeti ca daca un baiat iti trimite des mesaje te place?

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Da, fa-ti aranjamentele de nunta, life moves fast.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

În primul rând înseamnă că are foarte mult timp la dispoziție. Caz în care ar trebui să te întrebi cine e el de fapt. Nu are nicio pasiune, nu vrea să aibă niște realizări?
În al doilea rând ești o persoană pe care a cunscut-o probabil recent, caz în care vrea să te cunoască mai bine. Tu ești senzația ACUM. Peste câteva zile/săptămâni sunt șanse să se plictisească de tine și să nu te mai bage în seamă deloc.
În al treilea rând ești disponibilă. Adică îi răspunzi, ceea ce îl încurajează să continue. E mai ușor să continui așa ceva decât să încerci să pornești de la zero cu altcineva.
Faptul că îți acordă atenție nu înseamnă că te apreciază cu adevărat, că te respectă și e interesat și de binele tău, nu doar de al lui. Ai grijă.

| SG1995 a răspuns:

Depinde de subiectele de discutie, cat de bine va cunoasteti etc. Adica si eu am o amica cu care acum cativa ani vorbeam zilnic, cateva ore pe zi, dar am ramas doar prieteni.

| Nemessys a răspuns:

Hooo, nu te grabi. Te gandesti ca poate se plictiseste si nu are pe altcineva cu care sa vorbeasca? happy Bine, nu zic asa dar e o posibilitate. Oricum nu sunt suficient dovezi, depinde si de el. Adica poate e genul ala de baiat sociabil, stii? Eu pot sa vorbesc ore intregi cu o fata fara sa-mi placa de ea. (adica sa o iubesc). Dar bineinteles ca nu as putea sa vorbesc cu una care scrie ca o analfabeta si nu e putin desteapta happy Deci trebuie sa-mi placa de persoana ei. happy

| Laura78 a răspuns:

Ori te place, ori e plictisit.

| Mynameiz a răspuns:

Evident.100%

| LiquorWitNoJuice a răspuns:

Da. Cel putin eu vorbesc foooaaaaaarte mult cu fetele care imi plac. Este logic. =)