| Andreeaa20 a întrebat:

Credeți că e bine daca mi-am făcut un prieten englez? De curând am cunoscut pe internet un băiat din Anglia care m-a făcut sa il uit pe fostul, nu credeam că il voi uita. De data asta, vorbesc cu un englez pe Facebook, dar mă îndoiesc de această relație deoarece este prea departe de mine, nu știu cum sa facem sa ne întâlnim Anglia e prea departe. Credeți ca îl voi vedea vreodata? Cum pot afla daca el deja are o prietenă

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Nu e asa departe Anglia sunt 4 zboruri pe zi din Bucuresti.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice e posibil în acest moment...

| sofisis a răspuns:

Pai, nu prea ai cum sa aflii decat daca va vedeti. Sa vina el la tine. Sa te duci tu la el ...si tot asa. S-au mai vazut relatii care sa inceapa asa, la distanta dar depinde foarte mult de cati ani aveti, de ce posibilitati financiare aveti. Etc.
Plus ca e riscant. Nu stii ce-i poate pielea

| sweetangels a răspuns:

Deja e bine ca te-a ajutat sa uiti de fostul. Poti afla intreband-o pe mama-sa laughing Sau sa te muti cu el, sau ii pui lui intrebarea direct...

| venividivici2017 a răspuns:

In primul rand, datorita experientei cumulate in Anglia, datorita faptului ca traiesc printre ei iti pot exemplifica anumite "calitati" despre acesti barbati.Majoritatea dintre ei sunt lenesi,fara igiena, dependenti de alcool, iarba si distractie.Fug de munca, fug de ore suplimentare, se tot foiesc pe la munca pretinzand ca muncesc.Nu au un ban pus deoparte, multi locuiesc in share house cu straini din diferite colturi ale lumii; altii locuiesc cu parintii carora le platesc chirie, greu sa gasesti pe unul cu casa.Majoritatea cuplurilor de aici inca sunt ca prieten-prietena cu toate ca au copii.Asa le place lor,fac copii,se despart,urmatorul partener samd.O natie de mizerabili,lenesi,drogati care nu sunt in stare sa spele o cada dupa ce fac un dus,sa duca un cos de gunoi afara,sa spele o farfurie, sa foloseasca un aragaz.Iar despre cuvintele lor de politete, niste cuvinte false, invatate mecanic la gradinita, cuvinte care ti le adreseaza, dar pe care nu le simt.I am so sorry for this sad

Răspuns utilizator avertizat
| KlArt a răspuns:

Nu.