| Andr3i1996 a întrebat:

Credeti ca e o problema daca ma masturbez odata pe luna?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si odata pe pămînt?

| ZEU93 a răspuns:

E bine ca nu o data pe soare.

| mihai69 a răspuns:

Nu. Problema reală este: cum naiba ajungi acolo?!?

| EVOLUTION_5448 a răspuns (pentru mihai69):

Ma si eu sunt curios, pe luna nu am incercat niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns:

Inainte de masturbare....SIMTI, ceva.

Aceste sentimente le mostenesti, si se activeaza la mediu.

Daca tu iei contact cu sentimentele tale, incearca sa iti indrepti atentia catre ceea ce simti, vei vedea ca simti ceva, care te face sa te masturbezi.

Ceea ce simti este dorinta sexuala.
Atunci cand mananci ceva dulce, experimentezi savoarea.

Eu daca iti arat doar prajitura, fara sa mai mananci, deja vei simti aceea savoare, din cauza experientei si a memorii.

Asa este si cu sexul, inainte de te masturbezi, simti aceea energie placuta in organsim, dar care te impinge catre satisfacere.

Daca apare acesta energie, si nu te masturbezi o sa arzi de pasiune pentru sex.

Pana vine data masturbarii, corpul nu stiu, el tot ce stie este ca vrea satisfactie.

De aceea ia contact cu sentimentele, si atunci le vei invata in ce context apare, cum sa le controlezi, cum sa le mansifesti, etc.

Incerca sa citesti o carte depre INTELIGENTA EMOTIONALA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Mihaelagirl a răspuns:

Nu cred ca este o problema daca te masturbezi o data pe luna.
Am o intrebare, sa te masturbezi nefacand sex sau facand sex?