| Smile3 a întrebat:

Credeti ca e posibil sa nu uiti niciodata o persoana? Adica oricum iubirea nu moare niciodata, chit ca nu va mai vedeti jumate din viata, daca va reintalniti stii ca inca mai tii la el.! Dar daca continui sa il mai vezi? Daca nu apare altcineva in viata ta? Daca vei ramane singur?... si in cazul meu, daca e mai mult orgoliul ca nu l-am avut?

3 răspunsuri:
| AnaAle13 a răspuns:

Depinde cât de mult îl iubești. Și dacă e reciproc. Dacă nu o să vă mai vorbiți puțin cam mult timp probabil sau mai ales să nu-l vezi. Dacă tu simți că, chiar îl iubești este foarte greu să-l uiți, foarte foarte greu, dar totul are o limită, și-l vei uita :* Succes

| DorinM a răspuns:

Daca cu adevărat l-ai iubit, iubirea va rămâne pentru toată viata în sufletul tău.

| Libelle a răspuns:

Eram pregatita sa raspund ceva profund pana am citit ultima fraza.
Nu draga mea, orgoliul e ranit dar se vindeca. Nu poti amesteca orgoliul cu dragostea. In schimb, daca te simti ranita, te simti frustrata si daca te simti frustrata ti se pare ca nu ai avut ceva ce iti doreai mult si gandul tau ambitios ar vrea sa ai.

Nici eu nu cred in vorbe cum ca daca iubesti pe cineva, fericirea lui e fericirea ta.Te gandesti si la tine si la cum iti e fara el. Adevarat, daca vrea sa plece, nu il poti obliga sa ramana. Dar fericita nu ai cum sa fii.

Nu stiu daca e posibil sa iti pastrezi durerea si dorinta o viata intreaga. Probabil ca daca sentimentele pe care el ti le-a dat nu le vei mai gasi in altcineva, vei ramane cu tristetea si cu amintirea cand te gandesti la el. Cu regretul. Dar te vei atasa si de alte persoane.
Trebuie sa inlaturi gandul obsesiv sau sa lupti.
E o intrebare subiectiva, nu iti stiu viata. In general omul e capabil sa iubeasca, nu cred ca iubesti mai multi oameni intr-o viata, cred ca treci prin atatea stadii pana sa inveti sa iubesti cu adevarat, pentru ca dragostea presupune multe lucruri invatate.

Succes!