| RAY a întrebat:

Credeți că e un lucru important pentru bărbatul modern să știe să facă de mâncare? In trecut nevasta îți făcea, acum au unghiile prea lungi numai pot, numai vorbesc de cimentul de pe fata lor )))))

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cei mei buni bucătari sunt bărbați.
Cred că asta spune tot.

| Wr3nch a răspuns:

Nu doar sa faca de mancare, ci si sa spele/calce, aranjeze, etc. La ce preturi is in ziua de azi slabe sanse ca un cuplu sa isi permita sa fie ea casnica si sa plateasca tot. Si nici nu e mama / slujitoare sa faca tot menajul singura.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Săracu bărbat devine femeie de serviciu )))))

| AliGab a răspuns:

Pai daca din astea vreti, asta aveti. Daca este mai naturala femeia intoarceti botul, nu va place. Ce sa zic?! Taceti si inghititi!

| Lupică27 a răspuns:

S-a mai discutat problema asta, iar o luam de la cap?
Vad o groaza de fraieri nefericiti care s-au imbarligat cu oricine le-a iesit in cale din cauza singuratatii.
Daca gatesti, gatesti pentru tine, e simplu.

| RAY explică (pentru Lupică27):

In lipsa de subiecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile măritate nu gătesc zilnic cum crede lumea.

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar nu vrei sa gateasca in fiecare zi...de ce nu incerci si tu sa stai in bucatarie dupa serviciu, sa ai grija si de copiii care te striga din 5 in 5 min, sa faci si curatenie si sa speli si haine? O femeie normala la cap isi face program de curatenie, program de gatit ca sa poata avea timp si de copii, si sa se si faca frumoasa ca altfel risca ca sotul sa se duca la alta. Doua zile pe saptamana este decent daca gateste o ciorba, felul doi si desert din cand in cand. Si eu tot asa gateam cand eram la serviciu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliGab):

Ai dreptate.

| Madaxo97 a răspuns:

Trebuie sa știi sa gătești ca și bărbat ca si skill de supraviețuire în primul rând. Dacă stai singur si nu are cine sa îți gătească ce faci? Mori de foame? sau trăiești numai cu senvișuri, pateu, snacksuri si chestii semipreparate de la magazin care nu sunt nici pe departe la fel de bune ca mâncarea făcută in casă. Nu este ceva ce face doar femeia. Chiar se spune ca cei mai buni bucătari sunt bărbații. E bine sa știi sa gătești ca si bărbat, nu e mare inginerie, măcar 5-10 feluri de mâncare pe acolo, nu ca sa impresionezi pe cineva, ci pentru independența ta personala.