| poopsik a întrebat:

Credeti ca exista dragoste pe internet?

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Da exista dragoste pe net, dar e o prostie atat timp cat tu nu stii mai nimic despre acea persoana, nu stii cum se comporta in viata reala, nu stii cum reactioneaza la anumite situatii si trebuie sa tii cont ca pe net lumea este prefacuta (ex: o persoana care in viata reala este o persoana timida care de abia spune cateva cuvinte, iar daca vorbesti pe net cu ea, acea persoana se schimba radical, unele chiar recurg la injuraturi pentru a demonstra ca sunt,, smecheri"), deci eu cred ca nu e bine sa te indragostesti pe internet, e o mare prostie, nu merita sa pierzi timpul.

34 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde, daca cei 2 s-au vazut vreodata sau nu...de obicei nu prea e posibil daca dragostea ramane doar la stagiul de vorbit pe internet, altceva e atunci cand ei se vad, cand impartasesc multe lucruri, cand sunt aproape unul de celalalt, cand trec prin mai multe impreuna, desigur ca poti sa te indragostesti pe internet, dar iubirea adevarata este atunci cand privesti persoana iubita, cand il simti, il saruti, acum depinde de fiecare in parte, orice e posibil, totusi de multe ori aparentele insala si abia cand ajungi sa vezi persoana cu care esti cand treceti prin mai multe intamplari impreuna atunci se poate numi iubire...

| Razvan a răspuns:

Orice este posibil.Insa nu stiu cat rezista in timp o astfel de dragoste

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Internetul iti ofera intr-adevar multe capcane. Dar si frumusete si inedit. Principalul este sa deschizi foarte bine ochii. Da, eu cred ca exista dragoste pe internet, cunosc cazuri, rare ce este drept, dar foarte reusite ca relatie ulterioara. Conditia este totusi ca odata si odata sa va si intalniti, caci dragostea sufletelor se desavarseste prin implinirea trupurilor. In oceanul infinit al internetului, iti poti gasi jumatatea. Bineinteles, tot de destin tine totul. Si intalnirea dintre doua fiinte pe internet, tot o intalnire se numeste, numai ca intr-un mod mai modern, adaptat zilelor noastre. Deci concluzionez cu toata convingerea ca DA, exista o astfel de posibilitate, ba chiar, prin mesajele transmise reciproc, se poate transforma, la inceput scriptic si apoi realmente palpabil, intr-un minunat roman.

nony
| nony a răspuns:

Dragostea e prea complexa sa fie definita de o tastatura si o camerá web.
Nu exista dragoste pe net, exista admiratie, atractie pentru anumite persoane.Acea atractie se poate transforma in dragostea doar cand cei doi se vor tine de mana si mai mult.Cand esti pe internet, esti ca un orb. Poti avea incredere in vorbele dulci si te lasi ghidat, sau nu, si iti vezi de viata ta (reala)

| bluesky a răspuns:

Da, eu l-am cunoscut pe internet l-am vazut o data live si dupa 6 luni in care om flirtat pe net, am fost impreuna! Deci cred, dar trebuie sa va vedeti si live! Nici eu nu credeam ca te poti indragosti pe net, pana mi s-a intamplat mie!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna pupsik
Parerea mea:Nu poti s ate indragostesti de un tip doar comunicand pe messenger...etc
Se nimere unul de care iti place felul lui de a fi va intelegti bine, cand lipseste iti lipseste... e pur si simplu o atractie fata de el
Bineinteles daca comunicati nu numai prin messenger sau sa va vedeti poate fi mai mult
Insa ai grija cu cine vorbesti poate sa fie vreun smecher care sa iti ia mintile...eu una.imi dau seama cine e smcheras si cine e sincer. Te pup.Pa

| lia a răspuns:

Se poate sa cunosti o persoana pe internet, sa simti o atractie. Dar, doar in momentul in care te intalnesti cu ea si in realitate poti spune daca este dragoste sau nu.

| Denisa a răspuns:

Da... exista persoane timide si care se indragostesc usor chiar si pe internet. Dar de obicei nu duce la mult bine dragostea pentru ca fiecare isi creeaza o personalitate iar cand il cunosti cu adevarat daca ai ocazia esti dezamagit/dezamagita. Unele persoane sunt incapabile de a iubi...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dragostea nu pune conditii, cand, unde sa aiba loc, exact unde nu te gandesti ca ar putea avea loc ea vine si ne uneste in cel mai frumos sentiment care se cheama ''dragoste, iubire ''.

| daii a răspuns:

Da. Cel mai clar exemplu sunt eulaughinglaughing. La inceput nici eu nu credeam, dar uite ca e adevarat. Evident, trebuie sa te fi intalnit macar o data cu persoana respectiva.ca altfel.nu merge.

by daiiwinking

| cretzufinish a răspuns:

Eu traiesc o astfel de iubire de 2 ani adica mi-am intalnit iubirea pe internet iar apoi viata ne-a adus impreuna tocmai dupa un an cand ne-am intalnit pe la facultate. Dupa vreo saptamana ne dadusem seama ca eu eram cautata de el si pe net si chiar trimisese si un e-mail, dar eu l-am ignorat pe moment. Deci, eu sunt de parere ca nu poti sa te indragostesti de cineva pe net ci numai dupa o intalnire eventual. Nu cred in "acele iubiri " la distanta mai ales de cativa ani buni. Eu ma consider familista si nu as putea trai, de exemplu, departe de pers iubita mult timp, fiecare vazandu-si de viata lui si doar vorbind la tel sau prin intermediul internetului.

| cretzufinish a răspuns:

Ploaie de stupizi raised eyebrows

| cipy a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaa
eu mi-am cunoscut pe net actualul prieten cu care sunt de 9 luni impreuna!

| nekane a răspuns:

Nu cred.Este greu sa intemeiezi o relatie cu cineva cunoscut pe net.Este greu sa ai incredere in cel pe care il vezi pe web si cu care schimbi cateva vorbe in timp ce discuta cu inca 2, 3, 4...persoane.Dragostea implica gesturi, atingeri, priviri, emotii, contact fizic, etc...Am spus si eu candva ca m-am indragostit pe mess, dar cu timpul mi-am dat seama ca nu este posibil si ca totul este doar o poveste frumoasa in care aterizezi din cand in cand, intamplator.Am auzit si povesti incepute pe net, insa toate au avut final, nu cunosc vreun caz concret, dragostea izvorase doar dintr-o suflet, celalalt era hoinar big grin

| Doa'Do a răspuns:

Nu!

| zuzi_4846 a răspuns:

De ce iti pui intrebarea asta? happy Din punctul meu de vedere exista dragoste oriunde exista doua persoane care sunt pe aceeasi lungime de una, care se completeaza, care se cauta, care nu se mint, care se doresc, care... Eu zic ca exista dragoste pe internet.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca exista.winking
Doar sa te fi intalnit cel putin odata face 2 face. K altfel, te poti indragosti de cineva care nu exista.

| ariana_5123 a răspuns:

Buna.Pt mine nu exista dar am prietena care e indragostita de un tip pe care la cunoscut pe net si se pare ca sentimentul e reciproc.

| alexandra35 a răspuns:

Buna eu nu cred in asa ceva. Unii oameni au spus ca sau indragostit pe internet. Se dau poze pe intrenet in care oamenii sunt draguti si in realitate sunt de 10 ori mai urati.
Prietenii se pot lega dar nu te poti indragosti

| alina_1192 a răspuns:

Exista dragoste prin intermediul calculatorului... te asigur... ti-as spune mai multe dar nu pot

| girl16flo a răspuns:

Parerea mea este ca nu.Nu poti iubi o persoana pe care nici nu o cunosti pentru ca aceea persoana poate afisa o masca.si de fapt sa nu fie tocmai cum iti dorestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa te indragostesti pe net, e un sentiment de admiratie confundat adesea cu dragostea, neavand clipe petrecute impreuna nu poti sa iubesti pe cineva dupa o conversatie(de multe ori banala) pe mess. Pot sa-mi iubesc sotia trimitandui mesaje sau foto cu mine...blaa hai ca devine scarbos...bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Exista caci am auzit destule cazuri, stiu pe cineva cunoscut mie care si-a cunoscut jumatatea pe internet, apoi au devenit prieteni si iubiti in lumea reala, deci orice este posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am crezut dar vazind atitia utilizatori ca se pling am sa ma rezerv totusi in a spune ca e o posibilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La greu. da mai mult sex. oral, anal, zoofilie si alte chestii din astea normale.trebuie doar sa dai clik.am auzit chiar si de sex la distanta, si respectiva ar fi ramas.foarte ciudat dar nu imposibil.fiindca statea in bratele cuiva in timp ce butona, iubitului mesaje, de iubire vesnica si credinta nestramutata.si nu era chiar imbracata.mai mult nu.deci. se poate pupsik.se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu! Cine are o parere asa de buna despre sine de acorda stupid? Eu nu consider nici un raspuns de pe aici stupid, dar deh, fiecare cu conceptiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA exista( eu trăiesc o ast-fel de poveste de dragoste) Sunt 2 tipuri cred eu: dragoste la distanta când personalele respective se întâlnesc din când în când dar majoritatea timpului sunt departe una de cealaltă. (ceea ce trăiesc eu)Si dragoste pe internet. Acum sa fim realiști câte cazuri nu am auzit de astfel de povesti care s-au îndrăgostit pe internet și au vorbit timp îndelungat și într-un final s-au întâlnit și au hotărât sa își unească drumurile în viata. Dar pana nu trăiești asa ceva nu crezi eu una trăiesc și CRED și mai cred ca e cea mai frumoasa relație înveți sa apreciezi mai mult persoana iubita(lucru care într-o relație normal se învață uneori prea târziu) o astfel de relație se bazează pe încredere și comunicare deci o astfel de relație are toate calitățile pe care ar trebui sa le aibă o relație normal și uneori nu le are. Întradevăr e greu sa ți o astfel de relație dar nu e imposibil. Cum am spus pana nu trăiești asa ceva pana nu simți pe pielea ta nu crezi. Inimi nu ii poți dicta și dacă ea vrea sa iubesc pe cineva aflat la mii de km distanta o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred ca poti sa te indragostesti pe net, pentru ca la fel mi, s-a intamplat si mie, la inceput nu credeam ca voi ajunge sa-l iubesc, dar asa s-a intamplat pana la urma, am inceput sa-l iubesc mai mult ca pe ochii mei din cap...si vreau sa spun, ca asemea relatii se pot pastra doar cu incredere, comunicare intre ambii parteneri, si cand spun,, comunicare''ma refer la faptul ca, nu ar trebui sa aveti unul fata de celalalt secrete, si asa mai departe, recunosc ca este foarte frumos sa te indragostesti pe net, dar in acelasi timp foarte dureros, stiind ca persoana pe care o iubesti este in alt colt de lume, tot ce pot sa spun este ca, distanta mie, mi-a fost cel mai mare dusman, persoana la care tin cel mai mult, este departe de mine, suntem departe unu de altul, tot ce am in aceste momente este pozele cu el, si comvorbiriile noastre, ma doare sa spun ca relatia noastra s-a terminat, si toate astea numai din vina mea, in timp ce eram cu el impreuna, m-am dus sa ma intalnesc cu un alt baiat, pot sa spun ca de la un moment dat el nu mai prea vorbea cu mine, nu mai eram ca inainte, se schimbase fata de mine, bine avea ceva probleme in perioada aia, eu am gresit enorm ca am fost la,, intalnirea''aia, nici macar nu-l placeam pe baiatul cu, care m-am dus sa ma intalnesc, dar am fost numai, ca sa-l fac pe el gelos, vroiam sa vad daca, chiar mai simte ceva pentru mine, sau tot ce-mi spunea erau doar niste vorbe spuse in vant, chiar acum 2 zile am vorbit cu el, ne-am comportat ca doi straini, dar in acelasi timp, ne reprosam multe lucruri, in seara aia, amandoi ne-am ranit cu orgoliul nostru, cu mandria... poate ca odata va, vizita si el acest site, vreau sa stie, ca inca il mai iubesc, si il voi iubi, stiu ca nu mai crede in mine, are si motive.
Te Iubesc MOSULETZ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca exista dragoste pe net, numai ca trebuie sa fi constient de un singur lucru, sa fii dispus sa castigi, sau sa te resemnezi sa pierzi, iubirea pe net, se intretine doar cu incredere deplina, sa nu existe gelozie, sa nu fie reprosuri... Bun acum as dori sa va spun si eu prin ce am trecut in ultimele luni, era intr-o seara, am intrat pe un site de id-uri la plictiseala, am luat ceva id-uri, a doua zii uitasem ca bagasem id-uri pentru ca am stat la pc, pana la ora 5:00 dimineata, eram lesinata de somnlaughing, a doua seara am intrat din nou pe mess, eu nu-l cunosteam atunci pe el, i-am luat webul, nu credeam ca mi-l va da...
dar mi l-a dat, cand l-am vazut am ramas uimita de zambetul luihappytot la el ma uitam incontinuu, dupa un timp a intrat in vb cu mine, am facut cunostiinta, dupa i-am dat si eu webul, am stat doua ore amandoi incontinuu si ne uitam unul la altulhappydupa, am vb pana dimineata la ora 9:00, dupa 1 saptamana am simtit ceva pentru el, simteam nevoia sa vb tot timpul cu el, vroiam sa-i spun ce simt pentru el, dar mi-era frica, sa nu ma respinga, nu i-am spus nimic mi-am spus ca poate este o simpla atractie fata de el, dar n-a fost asa, dupa 2 saptamani mi-a spus ca si-a parasit iubita pentru mine, ca a inceput sa ma iubeasca, si ca este dispus sa faca orice pentru noi, este dispus sa renunte la oricine, dupa eu i-am reprosat faptul ca si-a lasat prietena pentru mine, bine trebuie sa spun ca eram fericita, dar nu mi-a placut sa-mi construiesc fericirea pe spatele altcuivasadsi ne-am continuat relatia timp de 9 luni jumate impreuna, ambii am avut cea mai mare incredere unu in celalalt, ne-am iubit enorm, nu aveam nici un secret fata de el, iar nici el de mine, iar dupa un timp, mi-a spus ca va veni la mine, sa ne vedem, sa ne cunoastem in realitate, ca nu ne va mai despartii nimeni si nimic, nu l-am crezut, era ceva prea, frumos ca sa fie adevarat,... bun a trecut inc-o saptamana, si eu m-am dus sa-l astept in gara la arad, de acolo sunt eu, iar el din bucurestihappycand s-a dat jos din tren, si l-am vazut, mi-au tremurat picioarele, glasul, eram cea mai fericita, el cand m-a vazut, m-a strans in brate i-au dat lacrimile, si atunci ne-am spus pentru prima data in fata TE IUBESChappydupa 2 zile el a trebuit sa plece, m-a chemat cu el, mi-a spus ca ne vom muta impreuna, dar, oricat de mult, l-am iubit si il iubesc, nu mi-am putut parasii familia, stiu ca am gresit enorm de mult, ca l-am lasat sa plece, il iubesc mult, dar am fost nevoita sa aleg intre el, si familie, m-a durut sufletul cand trebuia sa fac alegerea astasad, Te Iubesc