| poopsik a întrebat:

Credeti ca exista dragoste pe internet?

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Da exista dragoste pe net, dar e o prostie atat timp cat tu nu stii mai nimic despre acea persoana, nu stii cum se comporta in viata reala, nu stii cum reactioneaza la anumite situatii si trebuie sa tii cont ca pe net lumea este prefacuta (ex: o persoana care in viata reala este o persoana timida care de abia spune cateva cuvinte, iar daca vorbesti pe net cu ea, acea persoana se schimba radical, unele chiar recurg la injuraturi pentru a demonstra ca sunt,, smecheri"), deci eu cred ca nu e bine sa te indragostesti pe internet, e o mare prostie, nu merita sa pierzi timpul.

34 răspunsuri:
| mada_9865 a răspuns:

Cred ca intrebarea ar trebui sa sune cam asa: credeti ca exista dragaste?
nope:p

| marcelincik a răspuns:

Prietena mea sa cunoscut pe net acum un an, in tot acest timp au vorbit pe net, sau indragostit nebuneste isi trimeteau mereu cadouri de sarbatori de ziua indragostitilor, el ia trimis un inel de aur cerindo sa fie iubita lui, si acum ei vor sa se cunune asaca orce e posibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred ca poti sa te indragostesti pe net, pentru ca la fel mi, s-a intamplat si mie, la inceput nu credeam ca voi ajunge sa-l iubesc, dar asa s-a intamplat pana la urma, am inceput sa-l iubesc mai mult ca pe ochii mei din cap...si vreau sa spun, ca asemea relatii se pot pastra doar cu incredere, comunicare intre ambii parteneri, si cand spun,, comunicare''ma refer la faptul ca, nu ar trebui sa aveti unul fata de celalalt secrete, si asa mai departe, recunosc ca este foarte frumos sa te indragostesti pe net, dar in acelasi timp foarte dureros, stiind ca persoana pe care o iubesti este in alt colt de lume, tot ce pot sa spun este ca, distanta mie, mi-a fost cel mai mare dusman, persoana la care tin cel mai mult, este departe de mine, suntem departe unu de altul, tot ce am in aceste momente este pozele cu el, si comvorbiriile noastre, ma doare sa spun ca relatia noastra s-a terminat, si toate astea numai din vina mea, in timp ce eram cu el impreuna, m-am dus sa ma intalnesc cu un alt baiat, pot sa spun ca de la un moment dat el nu mai prea vorbea cu mine, nu mai eram ca inainte, se schimbase fata de mine, bine avea ceva probleme in perioada aia, eu am gresit enorm ca am fost la,, intalnirea''aia, nici macar nu-l placeam pe baiatul cu, care m-am dus sa ma intalnesc, dar am fost numai, ca sa-l fac pe el gelos, vroiam sa vad daca, chiar mai simte ceva pentru mine, sau tot ce-mi spunea erau doar niste vorbe spuse in vant, chiar acum 2 zile am vorbit cu el, ne-am comportat ca doi straini, dar in acelasi timp, ne reprosam multe lucruri, in seara aia, amandoi ne-am ranit cu orgoliul nostru, cu mandria... poate ca odata va, vizita si el acest site, vreau sa stie, ca inca il mai iubesc, si il voi iubi, stiu ca nu mai crede in mine, are si motive.
Te Iubesc MOSULETZ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca exista dragoste pe net, numai ca trebuie sa fi constient de un singur lucru, sa fii dispus sa castigi, sau sa te resemnezi sa pierzi, iubirea pe net, se intretine doar cu incredere deplina, sa nu existe gelozie, sa nu fie reprosuri... Bun acum as dori sa va spun si eu prin ce am trecut in ultimele luni, era intr-o seara, am intrat pe un site de id-uri la plictiseala, am luat ceva id-uri, a doua zii uitasem ca bagasem id-uri pentru ca am stat la pc, pana la ora 5:00 dimineata, eram lesinata de somnlaughing, a doua seara am intrat din nou pe mess, eu nu-l cunosteam atunci pe el, i-am luat webul, nu credeam ca mi-l va da...
dar mi l-a dat, cand l-am vazut am ramas uimita de zambetul luihappytot la el ma uitam incontinuu, dupa un timp a intrat in vb cu mine, am facut cunostiinta, dupa i-am dat si eu webul, am stat doua ore amandoi incontinuu si ne uitam unul la altulhappydupa, am vb pana dimineata la ora 9:00, dupa 1 saptamana am simtit ceva pentru el, simteam nevoia sa vb tot timpul cu el, vroiam sa-i spun ce simt pentru el, dar mi-era frica, sa nu ma respinga, nu i-am spus nimic mi-am spus ca poate este o simpla atractie fata de el, dar n-a fost asa, dupa 2 saptamani mi-a spus ca si-a parasit iubita pentru mine, ca a inceput sa ma iubeasca, si ca este dispus sa faca orice pentru noi, este dispus sa renunte la oricine, dupa eu i-am reprosat faptul ca si-a lasat prietena pentru mine, bine trebuie sa spun ca eram fericita, dar nu mi-a placut sa-mi construiesc fericirea pe spatele altcuivasadsi ne-am continuat relatia timp de 9 luni jumate impreuna, ambii am avut cea mai mare incredere unu in celalalt, ne-am iubit enorm, nu aveam nici un secret fata de el, iar nici el de mine, iar dupa un timp, mi-a spus ca va veni la mine, sa ne vedem, sa ne cunoastem in realitate, ca nu ne va mai despartii nimeni si nimic, nu l-am crezut, era ceva prea, frumos ca sa fie adevarat,... bun a trecut inc-o saptamana, si eu m-am dus sa-l astept in gara la arad, de acolo sunt eu, iar el din bucurestihappycand s-a dat jos din tren, si l-am vazut, mi-au tremurat picioarele, glasul, eram cea mai fericita, el cand m-a vazut, m-a strans in brate i-au dat lacrimile, si atunci ne-am spus pentru prima data in fata TE IUBESChappydupa 2 zile el a trebuit sa plece, m-a chemat cu el, mi-a spus ca ne vom muta impreuna, dar, oricat de mult, l-am iubit si il iubesc, nu mi-am putut parasii familia, stiu ca am gresit enorm de mult, ca l-am lasat sa plece, il iubesc mult, dar am fost nevoita sa aleg intre el, si familie, m-a durut sufletul cand trebuia sa fac alegerea astasad, Te Iubesc