| AndrewTate7789 a întrebat:

Credeti că în mod firesc barbatul trebuie să fie creierul familiei, sa aducă bani, cum zicea un baiat de pe tik tok că bărbatul trebuie sa se asigure ca femeia nu își folosește deloc creierul într-o familie sau foarte puțin, iar ea trebuie doar sa fie frumoasa și fericita inclusiv gătitul, spălatul și curățenia să le facă tot bărbatul ce credeti?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul a evoluat prin selectie naturala -supravetuire -reproducere, barbati mergeau la vanat de animale in grup -cum vaneaza lupi de exemplu, dar,asta nu inseamna ca femeile nu vanau si ele,ele de exemplu culegeau fructe,legume,iar omul avea o dieta bogata in legume,fructe, grasimi, carne, iar femeile aveau grija de copii, faceau de mancare si uite asa a evoluat omul pret de milioane de ani, ce scrii acolo sunt prejudecati misogisme, eu va sfatuiesc sa cititi carti despre evolutia omului pe pamant si pshiologia evolutiei https://www.youtube.com/watch?v=M3aH7CnlLME
https://www.youtube.com/watch?v=EXb1a-ZXSZA

| Violleta2022 a răspuns:

Cu siguranta ala care gandeste asa este prostul satului ori misogin sadea.

| sierra1 a răspuns:

1 ce nume de user de rahat ți-ai pus
2 dacă ținta ta e ce behăie ăia doi frați penali, penali, ai o problemă

| Fatamuntilor a răspuns:

Asa crezi tu ca functioneaza o familie?
sau asa merg lucrurile in familia ta?
Mai bine te muti undeva in munti, departe de civilizatie!

| TimberWolf a răspuns:

E o prostie sa susti ca femeia nu trebuie sa-si foloseasca creierul, n-as putea sta cu o proasta.
Cunosc o femeie care e si desteapta, si harnica si frumoasa, deci, se poate.

| simplaexsistenta a răspuns:

Aberatii. Eu care credeam ca lumea vrea ca femeile sa spele, gateasca si sa curete. Si nu te mai lua dupa ce spun "baietii" de pe tiktok- bien, asta daca nu vrei sa ajungi vai de zilele tale

| Cinic a răspuns:

Prietene tu nu iti folosesti creierul! Nu are nici un sens ce ai scris aici. Pai tu vrei nevasta sau vrei sclava? Intr-o familie ambii parteneri trebuie sa gandeasca si sa ia decizii. Ca de aia se numesc cuplu. Andrew tate ti-a spalat creierul complet. Aia sunt niste proxeneti si niste sarlatani care fac bani de pe urma barbatilor naivi ca tine. Daca tu te uiti la femei ca la niste obiecte, iti garantez ca vei ramane cu mana dreapta sau cu mana stanga.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut lupule sigma! Sunt sigur ca nu iti incalzesti ciorba singur!