| vivi_6895 a întrebat:

Credeti ca indiferenta se poate "vindeca"? Ma refer la indiferenta fara voie.Cum si prin ce mijloace?

Răspuns Câştigător
| goodboy_8604 a răspuns:

Eu iti recomand sa vezi ultimele episoade din serialul House Seria a 6-a episodul 1 si 2, este prezentat exact ceea ce vrei tu sa afli. Ca sa iti dai putin seama despre ce e vorba House este unu dintre cei mai renumiti doctori dar tot asa este total indiferent si lipsit de sentimente pentru el viata este un puzzle care trebuie rezolvat si restul te las sa vezi. Sa imi spui daca te-a ajutat in vreun fel. Mult noroc!

3 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Indiferenta nu este o "boala".fiecare este in felul sau, sunt lucruri care te afecteaza altele care nu...cu timpul mai cresti, te schimbi.inveti.toate la timpul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cam care ar fi diferenta dintre "indiferenta" si "indiferenta fara voie"? laughing Unui om ii pasa su nu-i pasa. Scurt pe doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferenta este un mod de aparare al subconstientului intra pe instinctul de conservare (aparare), ai fost stresata de un anume subiect si acum creierasul tau vrea liniste.