| irinushu a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie sunt importante cadourile? Adica un baiat care nu ofera cadouri (nu ma refer la lucruri scumpe, mici atentii: flori, ciocolata etc.) fetei, o iubeste mai putin decat altul care ii face aceste bucurii? (astept mai ales parerile baietilor)

2 răspunsuri:
| Laya a răspuns:

Noi, femeile, avem tendintza sa dramatizam, mai ales in cazul acesta.
Daca nu ne aduce flori, ciocolata s.a.m.d, credem ca nu ne da importanta si e foarte neatent. Dar nu e deloc asa. Fiecare barbat (om) iubeste in felul lui, iar daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu-nseamna ca nu te iubeste.
Sunt lucruri mult mai importante intr-o relatie, cum ar fi increderea, respectul reciproc, intelegerea.
Daca el nu te surprinde cu nimic, incearca tu sa-l surprinzi si o sa vezi ca automat vei primii si tu mici atentzii din partea lui.

| Leonard08 a răspuns:

Eu nu prea fac astfel de gesturi. Nu imi place sa cumpar lucruri "dragalashe".
Prietenele mele ar trebui sa inteleaga orgoliul si atitudinea mea de "mare si tare" si "fara sentimente". Nu sunt asa, doar incerc sa par. Pentru mine, dragostea este bazata pe respect reciproc.