| loredana_4897 a întrebat:

Credeti ca la 15 ani e prea devreme sa ma dezvirginez? iubitul meu insista,iar eu il iubesc mult si nu vreau sa il pierd, dar cred ca numai asta il intereseaza...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba tu il iubesti daca nu te iubeste si el.
Daca accepti, dupa ce va primi ce isi doreste, te va parasi.
Daca nu accepti, tot s-ar putea sa se desparta de tine.
Deci, oricum ar fi, s-ar putea sa iti dea papucii.straight face
De ce sa ii faci pe plac? Daca te-ar iubi, nu ar insista daca ar stii ca nu esti pregatita.
Virginitatea nu este ca un ciorap care, dupa ce il rupi, il poti coase la loc.
Oricum, e prea devreme la 15 ani. Nu esti pregatita nici fizic, nici psihic.
Abia la 17-18 ani esti pregatita.happy
Dupa ce ii faci pe plac, el pleaca fericit ca si-a atins scopul iar tu ramai dezamagita.
Sfatul meu este sa nu accepti!happy

14 răspunsuri:
| Maskeried a răspuns:

Devreme.Mai asteapta cel putin un an.Dezvirginarea este ceva serios iar iubitul tau asta a asteptat de la tine de cand v-ati cunoscut (orice tip vrea asta)

| adyii a răspuns:

Nu mai astepta doar daca te iubeste cu adevarat si simiti si u asta da dar asa nu are rost sa faci si cuminte si nu te gabri ai incredere in tine

| LineGuide a răspuns:

Daca el te va cunoaste si astfel, ii va disparea puina curiozitate pe care o mai are, deci nu se va mai uita la tine. Daca nu mai e curios, deci nu-l mai atragi, se va duce la alta, o va convinge, o va face si cu ea, o va lasa...si tot asa, deci nu-l lasa sa-ti strice copilaria.Dezvirginarea este un lucru pe care il poti face toata viata, nu te grabi, si nu lua decizii gresite.
Mult noroc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu face asta. Risti (find minora) sa-l bagi in puscarie si apoi e prea devreme. Cand s-a stabilit varsta de 18 ani pentru majorat s-a luat in calcul si evolutia bilogica. Citeste si aici: http://www.clopotel.ro/......la-44.html

| mgtow a răspuns:

La 18 ani trebuie sa faci pasul asta. Mai ai 3 ani de asteptat.

| Justme92 a răspuns:

Da.este cam devreme.Adica iubitul tau insista dar tu iti doresti asta sau vrei sa faci chestia asta doar ca sa nu il pierzi? Ok.Tu il iubesti mult dar el te iubeste? daca da nu ar trebui sa insiste atat ci ar trebui sa te inteleaga, sa te astepte pana esti tu pregatita. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie. happy

| alma17 a răspuns:

Mai asteapta daca intr-adevar tine la tine va fi dispus sa te astepte, el se gandeste numai la lucrul asta si dupa ce o vei face cu el iti va da papucii nu cred ca tine la tine cu adevarat daca tinea nu iti cerea asta.E treaba ta ce vei face dar nu e bine sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta.Bafta!

| JnY a răspuns:

Da-l naibii daca mai insista, inseamna ca pentur asta sta cu tine!

| Mαdαliηα a răspuns:

Stii... tu poate il iubesti, dar el daca te iubeste e dispus sa te astepte. si sa te inteleaga ca nu esti pregatita pentru asa ceva. Plus ca e prea devreme straight face. Stai linistita baieti mai sunt oh go on, daca tu incepi acum cu el si dupa va despartiti? straight face ramai cu buza umflata, mai asteapta cel putin 2 ani puppy dog eyes. Nu de alta dar e spre binele tau, in ziua de azi nu stii ce mai gasesti happy. Ai grija kiss

| Allexandra3 a răspuns:

Nuuu sa nu o faci! Esti prea mica pentru asa ceva, iar treaba asta trebuie facuta cu baiatul potrivit! Nu cu oricine, toti baietii din ziua de azi vor doar sex! Asa ca mai asteapta, iar daca te iubeste te va astepta! Succes!:*

| neutrino a răspuns:

Pana acum trebuia sa fii experta..TPU.

| GuessWho a răspuns:

Ma intreb ce-ar spune mama ta daca ar vedea intrebarea asta. poate sa cada cerul, o faci cand vrei tu, cand te simti tu pregatita nu cand vrea prietenul tau.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Pregatita fizic nu esti 100%. Pregatita psihic nici atata. Sunt curioasa sa stiu cat timp aveti impreuna. Recunosc ca si eu mi-am inceput viata sexuala la aproape 15 ani, dar am facut-o din propia initiativa, nu pentru ca m-a fortat prietenul meu (m-a asteptat 1 an jumate si mai era dispus sa ma astepte). Deci eu cred ca doar interesul e. Cand prietenul insista, ceva este dubios. Asa ca gandeste-te mai bine daca el este persoana potrivita, si daca esti pregatita sa infrunti problemele (care pot aparea) din cauza inceperii vietii sexuale. Ia in considerare ca ar trebui sa vizitezi ginecologul odata ce dai acest pas. Succes in continuare, si nu te lasa dusa de val.

| Adrian9019 a răspuns:

Da e mult prea devreme, daca prietenul tau insista, insista si tu sa isi caute alta, e clar ca nu tine la tine daca nu are rabdare cu tine.