| mada001 a întrebat:

Credeti ca o persoana care te-a iubit, dar a fost dezamagita cu mult timp in urma de tine, desi nu a fost ceva atat de grav, te-ar putea iubi din nou, daca dupa ceva timp ii demonstrezi in orice mod posibil ca o iubesti? Acum cativa ani am fost cu cineva, pe care abia il cunosteam si nu a durat relatia decat 2 sapt, desi el tinea dinainte la mine. Dupa un timp ne-am revazut,iar eu m-am indragostit de el si am incercat in tot acest timp sa ii arat ca il iubesc si ca nu il voi mai dezamagi, dar el nu isi mai da interesul si spune ca ii este frica sa nu il mai parasesc ca si prima data...si sincer..nu stiu ce sa mai fac, pentru ca nu mi-l pot scoate din minte. Aveti vreo idee sau parere? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| xRebecaaa a răspuns:

Bună Mădă!
Păi. ai putea să-l întrebi dacă vrea să fiți prieteni buni sau doar prieteni.
Și dacă vrea, ai putea să-i fii alături mereu, și. nu știu cum să spun. să te comporți ca o prietenă bună pentru el. și așa vă apropiați. și poate o să fiți iarăși împreună.
Eu îți urez succes :*!
Sper să reușești.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea se poate. Increderea, odata pierduta, e aproape imposibil de recapatat integral. Iar o relatie nu exista fara incredere completa

| neutrino a răspuns:

Se pare ca el a ramas cu piciorele pe pamant, tu nu, dar de iubit, il poti iubi cat doresti.

| Azµre a răspuns:

Iubirile din trecut cu greu mai pot lua viața. Așa că ai grijă.

| kzd a răspuns:

Cred ca ai sanse mari, incearca sa ii arati ca esti de incredere si ca nu poate sa fie dezamagit din nou.

| CHIP124 a răspuns:

Da te poate iubii din nou daca esti sincer eu am patit-o de 3 ori...bine a 3 a oara am luat o palma dar doar ca am fost cam necioplit uite pe scurt:Sincer, Frumos, Sexy, Sportiv, Destept si te iubeste oricand