| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o relatie intre o fata de 20 de ani si unul de 27 ar rezista pe timp indelungat? Am cunosocut-o la facultate, iar dupa cateva intalniri in secret a decis sa-l paraseasca pe iubitul ei pentru mine. Imi place de ea, iar ei de mine.
happy

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Chiar daca pare mare diferenta, nu cred ca sunt mari probleme, atat timp cat stabiliti de la inceput ce va doriti de la aceasta relatie si mai ales, ce vreti de la viata voastra. Spre exemplu, daca tu o sa iti doresti familie curand (la 30 de ani sa spunem), trebuie sa vezi daca si ea ar vrea acest lucru. Mai ramane de evaluat si aspectul pragmatic al relatiei: daca nu lucreaza, va veti muta impreuna? cine va plati cheltuielile de intretinere? Ce parere are familia ei, este dispusa sa faca un compromis intre ce spun ei (eventual dezacord) si ce va doriti voi? Sunt cateva intrebari la care trebuie sa te gandesti si sa incerci sa le abordezi cu mare diplomatie impreuna cu ea, dar in principiu diferenta de ani in sine nu este o piedica. La fel de bine ai putea gasi o gata de 26 de ani care sa nu isi doreasca familie deloc sau sa vrea ceva foarte diferit fata de ce iti doresti si tu.

| Didishorr a răspuns:

Diferenta e de 7 ani, nu de 70, daca va iubiti, veti fi mpreuna orice ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca era 14 si 21 da, atunci era problema dar asa nu vad unde ar fi. ma bucura faptul cca va placeti dar nu stiu de ce oare nu imi lasa un gand capu-- daca la lasat pe 1 pentru tine, nu crezi ca tear lasa si pe tine daca vine altu mai interesant? sa te gandesti la asta.