Întrebare recomandată | BoOoMbOnik a întrebat:

Credeti ca prezervativul este o metoda contraceptiva 100 % sigura? adica daca folosesc prezervativul de fiecae data cand am un contact sexual as putea ramane insarcinata? Cand ai primul contact sexual posibilitatea de a ramane insarcinata este mai mare? Dau funda pentru raspunsul cel mai explicit si folositor. si va rog sa raspundeti daca vreti intr-adevar sa ajutati si sa nu raspundeti doar ca sa faceti misto. e un subiect care ma intereseaza. multumesc

40 răspunsuri:
| Raiden a răspuns (pentru paradis89):

Totu-i relativ!

Răspuns utilizator avertizat
| d3javw a răspuns:

Sa zicem 90%

| SoundTHeWave a răspuns:

Prezervativul e destul dupa parerea mea, dar daca vrei sa fii 100% sigura, dupa fiecare act puteti verifica daca prezervativul e spart(daca da se poate evita avortul, din cate stiu eu acum exista si pastila de a 5-a zi).

| Dismally a răspuns:

Nu este 100% sigur nici prezervativul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici pe departe. Tu eşti exemplul cel mai bun.

| Annya206 a răspuns:

Cel mai important e ca te fereste de boli cu transmitere sexuala (BTS), insa nu e metoda 100% sigura. Prezervativul se poate rupe, sau poate avea o gaura oricat de mica care nu poate fi vazuta si atunci apare riscul. Insa e o metoda indicata atat contraceptie cat si de protectie impotriva BTS-urilor.

| mangojump a răspuns:

E cea mai buna metoda pentru a te feri de boli si multe infectii.Nu poti ramane insarcinata daca folosesti prezervativul corect.Se poate intampla doar in cazul in care se rupe prezervativul si baiatul se termina in tine.

| alexandruth a răspuns:

E cea mai sugura de pana acum... Bafta! happy

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Se pot rupe