| myryy a întrebat:

Credeti ca prietenul meu ma mai iubeste atata timp cat el inca mai vorbeste cu o amica de-a lui dupa ce nu cu mult timp in urma s-a intalnit cu ea fara sa stiu si chiar s-au sarutat.eu am aflat si mi-a zis atunci ca nu o sa mai faca asta si sa-l iert! l-am iertat si am aflat din nou de o convorbire de-a lui cu ea in care ii spunea ca ii este draga, ca il ispiteste.sa fie oare sub forma de gluma, tachinare? specific ca el este plecat in alta tara si intalnirea si sarutul au fost de sarbatori cand el a venit acasa...in vara noi avem planuri ca eu sa merg la el, dar am aflat ca si pe respectiva a intrebat-o ca ce o sa faca in vacanta ca nu merge la el etc.suntem de aproape 4 ani impreuna, m-am gandit ca daca ar vreo pe respectiva fata de ce nu imi zice sa ne despartim.de ceva timp il simt schimbat m-am gandit ca poate si cum vorbim doar asa pe mess sau oare vrea sa ma faca sa vreau eu sa se termine relatia asta ca sa nu o faca el pentru ca nu e asa usor, sunt totusi 4 ani.ce credeti?

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Este ceva necurat la mijloc. Vorbeste sincer si spune-i " Daca ma iubesti renunta sa mai vorbesti cu ea, pentru ca am motive sa cred ca ais entimente pentru ea.si ma vei pierde".

| MasterYoda a răspuns:

Mai pune o virgula...

| Vriushka a răspuns:

S-a plictisit sau nu-i mai place de tine, daca o prefera pe respectiva. Insa, te are ca rezerva. Poate nici el nu stie ce vrea. Ai putea sa-l intrebi direct, si daca tot nu te clarifici, mai bine pui punct.