| di@n@ a întrebat:

Credeti ca putem iubi in viata si a doua oara cu inocenta primei iubiri?

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Cu aceeasi inocenta...niciodata,pentru ca tot ce se intampla in timp lasa urme, te maturizezi si nu mai crezi cu aceeasi usurinta.Prima iubire nu are nimic in urma sa ca termen de comparatie, e inceputul, e unic. De iubit, poate ca se mai intampla dar sub alta forma, in alte conditii, cu multe semne de intrebare...mult mai complicat.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu cred.

| monyk a răspuns:

Nu stiu daca poti iubi la fel, fiecare iubire este diferita, care e speciala in felul ei, desgiur ca poti iubi cu inocenta primei iubiri, totul depinde de cel care iubeste si cat de afectat a fost de prima iubire, de obicei prima iubire este cea mai sincera, inocenta, adevarata care nu poate fi nicicand uitata, dar e posibil sa iubesti oricand cu inocenta primei iubiri!

| georgiana a răspuns:

Eu incerc sa aflu raspunsul, cam greu...
Sunt constienta ca fiecare relatie are frumosul ei, dar nu se poate compara cu cea care ti-a marcat viata.Mult succes! by`

| theodoraafi a răspuns:

Eu cred ca DA. inocenta poate fi si mai mare...

| r8driver a răspuns:

E greu dar trebuie sa incercamwinking

| eni a răspuns:

Da, putem iubi.

| jocnecurat a răspuns:

Depinde de persoana...eu zic ca se poate.atunci cand iti intalnesti jumatatea cu care iti vei petrece restul vietzii este posibil sa uiti de celelalte iubiri...

| Doa'Do a răspuns:

Uneori da, alteori nu. Daca a doua iubire o intrece pe prima, da!

| drumurile a răspuns:

Nu nici vorba, ca prima data, niciodata, si e greu sa uiti prima iubire, daca crezi ca ai putea face asta te minti singur(ã), din pãcate

| barsan1986aditza a răspuns:

Nu nu cred ca putem iubi la fel.Fiecare relatie si iubire pe care o traim este unica!

| Craciunitza a răspuns:

Nu cred. Intotdeauna prima iubire acapareaza toate sentimentele noastre, emotii, fluturi in stomac, nopti nedormite din pricina gandului ca a doua zi o sa il intalnesti. E ceva unic. Rareori prima iubire mai lasa loc unei iubiri mai mari. Putem iubi inca de 100 de ori, insa prima dragoste...nu o vei uita never ever. big grin parerea mea... Fericiti sunt aia care o viata au alaturi prima iubire

| Sadd a răspuns:

Cand iubesti.mereu e o inocenta ca prima oara... poate chiar mai marehappy

| adyttu a răspuns:

Iubirea sincera este Iubire restul este amagire! Asa ca fi sincera cu tine si ai sa vezi ca vei iubi.