| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca relatiile de la 14-15 ani, pot sa tina chiar si pana la adanci batraneti? Astept cat mai multe raspunsuri. Fiecare are prerea lui. Daca stiti ceva cazuri concrete, puteti sa spuneti happy

13 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu stiu, nu cunosc cazuri.Insa, de la 15 ani, pana la adanci batraneti este foarte mult timp. Iti dai seama ca odata si odata, unul dintre cei doi, se plictiseste.

| mona a răspuns:

Nu cred in astfel de relatii

| RAY a răspuns:

Totul este posibil este foarte important sa fim deschisi la minte dar si sceptici in acelasi timp
este posibil ca 2 tineri care se cunosc de mici sa se casatoreasca si sa se iubeasca o viata, dar cea ce observ eu este faptul ca tineri pana la varsta de 20, 25 de ani cauta experiente, gandeste ce relatie poate avea un copil la 15, 16 ani?
in general fetele mereu viseaza pana moartea ne va desparti nu stiu de ce viseaza asta sau mereu vor relati serioase, trebuie sa experimentezi viata ca apoi sa evoluezi

| neutrino a răspuns:

Bunica mea l-a cunoscut pe bunicul atunci cand ea avea 15 ani si el 18 ani. S-au casatorit atunci cand ea a implinit 19 ani, si traiesc fericiti. Este o adevarata placere sa-i vezi.

| h3r a răspuns:

Dacă nu se numesc relații și doar prietenii, ori...„relații" specifice vârstei, probabil! Cunosc un singur caz, o prietenă care e căsătorită acum de 2 ani, e cu soțul ei de la vârsta de 14 ani. Ambii aveau pe atunci 14 ani. Sunt împreună de peste 10 ani și se înțeleg la fel de bine.
Dar în zilele noastre, eh, slabe șanse. Nu te lua după asta, fii cuminte și stai locului, nu te lăsa prostită și pleacă atunci când nu mai poți. Ai o vârstă fragedă, nu uita de asta.

| Felys a răspuns:

Parintii mei au fost colegi de liceu si acum sunt la varsta pensionarii tot impreuna, dar realizezi ca asa ceva este extrem de rar, mai ales in secolul asta

| greyhound a răspuns:

Da si nu. De regula nu, mai toate relatiile incepute la 14 ani se si termina.
Pe de alta parte, am un prieten care cu a lui probabil viitoare sotie este impreuna de la 13 ani (cu o pauza de un an sau mai mult). Are 28.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 14-15 ani distanta sau cum? Lasati prostiile si invatati sa postati o intrebare cum trebuie, Ichnat ti-a dat raspuns foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt abureli de copii.

| Ichnat a răspuns:

Nu cred! Pentru ca la varsta aceia nu prea stii ce inseamna dragostea! happy

| NoNameexd a răspuns:

Nu există iubire, ci doar atașare de o persoană, sau atracție fizică, nimic mai mult! Rare, dar foarte rare sunt cazurile când rămân împreună.Eu știu un caz în care au fost colegi de clasă din clasa 1 până la liceu și au fost împreună din generală. Baftă!

| Constantin112 a răspuns:

Nu prea cred ca va tine ..doar cine stie cum dar la aceasta varsta nu prea poti intelege ce este dragostea adevarata stii acel sentiment de fericire la varsta asta e mai mult atractie sexuala ...stii noi barbatii ne maturizam mai greu si de aceea majoritatea cuplurilor sa despart dupa ce fac sex dar nu toti dar cum am zis majoritatea.

| Raul5765578 a răspuns:

Nu pentru ca la 14-15 ani exista doar atractie fizica nu dragoste.happy