| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca se potriveste intr-o relatie fata berbec si baiatu rac? fundalove struck si vot la restul`

4 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Berbec-Rac. Foc si Apa. Racul este atât de diferit de tine, încât întreaga relatie depinde de tine, de atitudinea ta si de cât poti tu sa suporti.

El este foarte atasat de familie si îsi doreste foarte mult un camin. Tu simti nevoia sa cuceresti lumea, sa risti, sa începi proiecte noi, sa vezi o perspectiva mai larga. Racul tânjeste dupa stabilitate si e terorizat de spiritul tau atat de aventuros : îl sperii de-a dreptul! Când o sa încerci sa-i explici ca vrei sa faci ceva maret, pentru omenire, pentru bani sau pentru prieteni, o sa te întrebe scurt de ce nu poti sa ai si tu o slujba normala, ca toata lumea, sa fii subordonatul cuiva. Fiindca un Berbec, chiar si atunci când este angajat într-o firma, tot mai cloceste în secret planuri de independenta : voi sunteti întreprinzatorii lumii. Probabil ca ai sa încerci tot ce se poate pentru a-ti împlini acest scop, ca si cum ai evada dintr-o închisoare. Si racul o sa te întrebe de ce nu stai mai mult pe acasa! Tupeu, nu? El nu are ambitia ta nemasurata, asa ca o sa accepte explicatiile Berbecului, dar tot n-o sa înteleaga niciodata cum poate munca sa fie mai importanta decat caminul.

Daca ai sa reusesti sa treci peste asta si peste capriciile Racului (e o zodie foarte capricioasa si schimbat-oare, atât barbatii cât si femeile), Racul o sa-ti ofere o viata de familie ca-n povesti, fiindca el îsi gaseste împlinirea acasa.

| Jeozelin a răspuns:

Nu coneaza atata timp cat cele doua persoane se iubesc...insa daca te-ai lua asa dupa animale simcer nu se prea potrivesc.

| R_8074 a răspuns:

Fata berbec e incapatanata si enervanta, pe langa asta de obicei are si figuri multe. Stiu din experienta, mai ales ca traiesc cu una in casa (sora mea) si tata e rac si in fiecare zi isi reproseaza ceva, in fiecare zi exista ceva insa nu se cearta. sunt doar mici conflicte

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu sunt berbec si iubitul meu rac. Eu una zic ca mergelove struck. Noi suntem impreuna de 6luni aproape si nu ne certam. Asta ma ingrijoram si eu la inceput, ca nu o sa mearga pentru ca citisem pe net ca nu se potrivesc etc.
Racul este foarte atasat, exagerat de sensibil psihic si fizic, emotiv(si iti spun asta pentru ca asa este si prietenul meu). Berbecii sunt mai nestatornici putin(si ma stiu pe mine).
De mers merge pana in anumite puncte. De ex, si iar ma refer la relatia mea, baiatul rac este mai casnic. Prefera comfortul casei si sa vizionati un film in timp ce te tine in brate, in casa, departe de ochii lumii, inn loc sa te scoata in oras. Si daca e sa iesiti undeva, este foarte comod(gen` cel mai apropiat local in care veti merge MEREU, asta in caz ca fata berbec, care nu prea suporta monotonia, va pune putin piciorul in prag). Racul este, de asemenea, si foarte sentimental, adica se ataseaza repede(cum spuneam mai sus) si este foarte sirops. Daca iti plac romantismele, racul e alegerea ideala love struck. Si pe plan sexual merge treaba: este foarte atent, romantic, vrea sa te vada fericita love struck
Deci in concluzie, merge treaba.
Puncte forte la relatia asta: nu prea o sa va certati ca este un bun impaciuitor si nu-i place sa se certe(mie imi zice adesea sa ma calmez si sa vorbim mai tarziulaughing), este romantic si ii place sa rasfete fata de langa el. Hmm... Cam atat as zice. Dar asa, per total, e o armonie generala, fara certuri.
Puncte minus: Poi tocmai armonia asta o da in MONOTONIE, si daca fata e mai dinamica se plictiseste repede si cauta fericirea la altul. Racul e si cam sufocant si gelos(si daca nu-ti place sa-i dai explicatii, mai bine nu incerca).

Eu am terminat, cam atat despre zodii. Oricum tine minte ca nu asta este totul si fiecare persoana e diferita in felul eiwinking