| bzzbzz a întrebat:

Credeti ca varsta conteaza intrO relatie? eu am 14 iar prietenul meu 21 thinking [ nu e vba de sex, a zis ca poate astepta pana sunt eu pregatita]

25 răspunsuri:
| Doreliana a răspuns:

Se spune ca iubirea nu are varsta...
important e ca iubitul tau sa fie constient ca tu ai doar 14 ani si daca spune ca te asteapta pana cand tu esti pregatita chiar sa te astepte nu doar sa spuna asta
nu e important cand si ce vrea el
important e sa fii tu pregatita
e viata ta

| Lavuu a răspuns:

Daca voi va iubiti este O.K. Dar... e vorba si de parerea parintilor zic eu. Ei te indruma la ce e mai bun. In orice caz, diferenta de varsta nu este mare si DRAGOSTEA NU ARE VARSTA! happy.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaStyles a răspuns:

Dragostea nu are varsta! E decizia ta, daca simti cu adevarat ceva pentru el spune-i. Bafta!

| alexxandra_6637 a răspuns:

Din punctul meu de vedere conteaza in anumite circumstante. de exemplu la nervi el iti poate reprosa ca esti un copil sau ceva de genul.totusi am avut si eu prieteni mai mari si a fost ok.

| wintage a răspuns:

O diferenta de 7 ani nu prea conteaza intr-o relatie cand fata are peste 22 de ani...
In cazul tau chiar conteaza. O fata in clasa a VII-a si un baiat la facultate e ceva... va desparte un liceu laughing

| fuzzy6 a răspuns:

In primul rand, o diferenta asa mare de varsta (mai ales acum) se vede foarte usor, si s-ar putea sa fiti judecati, ceea ce nu cred ca o sa va placa la niciunul.

In al doilea rand, deocamdata sunteti la nivele de maturizare diferite. El, desi baiat, are totusi 21 de ani. Tu, desi fata, ai doar 14 ani. Plus ca, la varsta asta, vreti lucruri diferite. Si nu ma refer neaparat la treaba cu sexul (daca e dispus sa astepte, bravo lui), dar aveti si preocupari diferite, si prieteni diferiti.

Nu stiu, eu zic ca incercarea moarte n-are, dar cred ca veti intampina cateva probleme.

| boogdan91 a răspuns:

Normal ca varsta conteaza. Mi-e lene sa-ti mai zic si de ce, cum, iti zic doar ca e mai bine sa iti gasesti pe cineva mai aproapiat de varsta ta.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Se spune ca, varsta nu conteaza intr o relatie, ci sentimentele si buna intelegere.
Mie mii se pare ca la 14 ani esti inca un copil,nu ma considera rautacioasa, asa gandesc eu.
Am mai intalnit intrebari care sunau cam asa...,, am 11 ani si iubesc un baiat,, sitii,e un pic cam deplasat,dar numai voi stiti cu adevarat trairiile voastre.
Insda mi-e greu sa cred ca la o varsta asa de mica,ai suficienta capacitate incat s stii cum sa te porti intr o relatie.
Iar vis a vis de sex,poate ca tu nu te gandesti la asa ceva, dar prietenul tau, are 21 de ani si el chiar are nevoie de asta si iti spun eu ca daca tu nu i oferi,ii ofera altcineva si iarasi nu e bine!
De asta spun ca exista timp suficient pentru toate, adica toate la timpul lor.
Sa ti fie bine, iubita!

| AmNNNeZ1k a răspuns:

Dragostea n-are varstahappy

| Spike189 a răspuns:

In ziua de azi nu se mai tine cont de nimic.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Da conteaza foarte mult.
De exemplu daca as fi in locul prietenului tau mie mi-ar fi rusine sa zic ca am gagica asa mica ca varsta.

| DianaMariaA a răspuns:

Eu cred ca daca ține la tine si poate sa astepte pana cand poti sa faci sex cu el, nu conteaza varsta!

| flavianeacsu a răspuns:

Nu conteaza intotdeauna varsta. Doar ca trebuie ca el sa aiba foarte multa rabdare cu tine, ai 14 ani si nu ti-as recomanda sa-ti incepi viata sexuala pana la cel putin 16 ani, si tu foarte multa incredere in el!
Bafta! happy

Funda? big grin

| AlexCrb a răspuns:

L-ai gasit pe Pedobear se pare...

| Xennofull a răspuns:

Da conteaza...baietii de peste 18 ani cauta alteva de la o fata.fi sigura ca nu e o dragoste adevarata din parta lui. funda?:X

| Muppet a răspuns:

Poate?happy
Eu nu cred ca contează. Atâta timp cat va iubiți, sau veți ajunge sa va iubiți pe parcurs nici nu o sa va mai dați seama de diferența de vârsta. Și dacă va tine la tine sigur nu iți va cere nimic (nici în privința sexului) dacă tu nu ești de acord.
P.S. Și eu la 15 ani am început o relație cu cineva de 22 cu toate ca am avut ezitări. Au trecut 2 ani și ne înțelegem super.

| onoriu a răspuns:

Mai dar nu crezi ca ar fi mai bine sa iti cautzi unul mai mare cu maxim 3 ani, eu cred ca ar fi mult mai bine si ar incerca cu adevarat s ate yubesca nu doar vorbe goale ca te yubesc ca nu stiu ce...winking

| Diux96 a răspuns:

Dupa parerea mea, varsta nu conteaza intr-o relatie daca ambii parteneri sunt majori.dar in situatia ta, chiar daca nu e vorba despre sex.nu vad ce numitor comun puteti avea.mi se pare ca esti prea mica pentru el.dar repet.este strict problema mea happy

| DoarPatti a răspuns:

Dragostea nu are varsta! Atata timp cat sti ca tipul nu-si bate joc de tine. happy In ziua de azi vor cam acelasi lucru. Insa se gasesc si baieti care sa aprecieze.happy. Daca te iubeste, te va astepta! happy Cu grija insa! kiss
Pa, pa.
Funda? puppy dog eyes

| marcelan25 a răspuns:

Nu conteaza varsta atata cat timp cei doi se iubesc si se respecta! Daca el tine la tine atunci te va astepta pana vei simti ca esti pregatita pentru a face acest pas! Va doresc multa fericire si numai bine!

| carmen13 a răspuns:

A zis acum dar nu cred ca o sa aiba aceeasi poarere peste ceva timp... oricum parerea mea e ca o sa se observe diferenta de varsta deoarece el poate iesi oricand in oras cu prietenii in schimb ce tu esti inca minora si locuiesti cu parintii, atunci cand veti dori sa iesiti cu prietenii cu ai cui prieteni veti iesi?(tu te vei simti prost intre prietenii lui pentru ca toti sunt maturi, iar el nu o sa fie de acord sa iese cu prietenii tai "imaturi"), temele de discutie si activitatile care va intereseaza cred ca sunt de asemenea diferite...nu stiu ce sa zic, e doar o parere.tu faci ce stii ca este mai bine pentru tine happy:*

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Si ce daca.si eu sunt de aceeasi varsta cu tine iar prietenul meu are tot 21 d ani.nu e nici o problema.conteaza sa va iubiti :*

| dida11 a răspuns:

Varsta nu conteaza si eu am 14 ani si vb cu un baiat de 23ne intelegem fb si parinti nu stiu de sex cand esti tu pregatita e bine inseamna ca e un baiat bun cumninte

| Iasmiine a răspuns:

In niciun caz nu conteaza varsta dar trebuie sa fi atenta la ce tip de baiat este. Daca merita sau nu, daca te iubeste cu adevarat sau nu.