| malishka93 a întrebat:

Credeti in dragoste la distanta?

11 răspunsuri:
| raluca_9705 a răspuns:

Eu am o relatie la distanta dar trebuie sa fii foarte puternik pentru o asfel de relatie fara gelozie prea sufocanta, trebuie sa fi atenta la ce zice nu sa iti dai imd cu parerea cand el de fapt avea de gand sa iti transmita exact ce iti place tie sa stii cand glumeste nu imediat sa te superi si mai ales sa comunici sa ii spui ce te supara la el, eu am fc multe greseli in 4 luni chiar si acum jumatate de ora si el s-a suparat si acum mi-e greu asa ca e de evitat greseli prostesti daca vrei iubire la distanta

| Anonim a răspuns:

Nu, pentru ca nu poti face sex la distanta, sexu e actiune si cheia succesului unui cuplu kiss

| Crisu a răspuns:

Sincera nu prea cred, dar acum depinde si de distantsa laughing. Ca daca va vedeti mai des, poate nu te va insela. Dar daca vorbitsi doar pe mess ce crezi ca se va intampla, pe tine te tine acolo de rezerva.

| Razvan a răspuns:

Eu nu cred in dragoste nici la distanta de un metru d-apoi la km distantawhistling

| Altair22 a răspuns:

Cea mai mare prostie. Dragostea la distanta.

Hai sa fiu cat se poate de clar. Oare 'Mnezo L-o creat pe mos Adam si pe baba Eva pe unu' punandu-l in insulele Caraibe si pe celalalt in China, si Le-o dat fiecare un PC in brate si un modem.

A pus la dispozitie HollyShit! Messenger si God era pa' mess cand cei doi au savarsit "fapta" prin PC 2 PC call. Sf Petru cum a auzit, i-o dat BUZZ la God si a zis: " Sefu... probleme la firma! " laughing

Mai copii. Daca tot doriti sa traiti dragostea, traiti`o la ea acasa. NU la distanta. Fiidca acolo la distanta nu poti sa detii controlul. Stiu ca se zice ca atunci cand esti indragostit trebuie' sa te lasi purtat de val, dar... s`ar putea sa picam de fraieri, si sincer, nimanui nu`i place asta.

Eu unul am fumat tipu' asta de dragoste si e cea mai penala. Fata aia vorbea cu mine ori de cate ori se certa cu fustangiu' ala de prietena'su de care mie nu mi-a spus nimic. Venea la mine sa'mi zica ca nu stiu ce a patit (minciuni), ca s-a certat cu ma'sa si pe urma tarziu s-o confesat mie sa-mi zica ca nu mai rezista sa ma minta. Si de fapt ea se impacase cu al ei si trebuia sa scape de minewinking Si PUFF... totul a fost fum si oglinzi.

Ok. Asta a fost drama mea. Dar sincer. Treceau pe langa mine oferte super tentante la mine acasa. Si eu nuuu. Eu aveam prea mult respect si loialitate pe capu' meu. Nuuu. Eu ma gandeam la "a mea". Oo da, si daca era vorba sa-i spun la asta ca am vazut nu stiu ce fata draguta aici, imediat sarea de 2 metri si facea figuri.

In fine. A trecut. Eu unul m`am vindecat de acest miraj. Cei ce nu ma cred, vor trece si ei prin ceva ( nu neaparat ) asemanator, vor ramane profund dezamagiti, iar apoi, imi vor da dreptate.

Dragostea trebuie' sa o simti, sa o savurezi. ( mai ales la propriu, si la fig )

Mai pe scurt: Forget it! Timpul poate fi valorizat si in scopuri cu adevarat folositoare. Dragostea la distanta - pierdere de vreme, nervi si asa mai departe. Nu merita.

Sau merita (?) Pt mine. NU

| lorycykcl a răspuns:

Eu cred in dragoste la distanta si chiar sunt in situatia asta acum. E foarte greu, dar daca exista dragoste si incredere in partener distanta nu mai conteaza ci poate chiar intari acea relatie. Stiu, pare imposibil, dar mai exista dragoste adevarata si persoane fidele si implicate intr-o relatie. Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita pentru o astfel de provocare. Succes

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu

| Adolescentul a răspuns:

Dragoste virtuala adica u :* el :* u big hug u big hug el:X u pana peste cap :X, next! Vine seara el la o bauta cu iubita langa el! U singura traind cu gandul ca atunci cand va sosi acasa vei vb si discuta din nou despre voi! Acum u te vei indragosti de un baiat de la tine din oras, el s`a despartit de actuala, intre voi o distanta de 100 km, el incearca acum sa te acapareze, insa u nu mai simti acelasi lucru ce il simteai demult pentru el! Totul se schimba, incepe sa te jigneasca si sa te umileasca! U ii vei da ignore si ce ati rezolvat? Timp pierdut de poamana pentru ce? For nothing! Nu trebuie fundita! puteti da numai stupid! Am vrut doar sa te fac sa intelegi ca asa ceva NU existahappy E prea aiurea...Eu unu nu as putea asa ceva. bafta!

| Thisbeea a răspuns:

Nu.nu degeaba se zice ochii care nu se vad se uita.asa cum a specificat si Adolescentul, dragostea la distanta/virtuala nu exista.rare sunt cazurile in care unul dintre parteneri rezista tentatiilor din jur, multi cedeaza datorita varstei si dorintei de acumulare a experientei.insa nu te hazarda sa crezi ca 2-3 fotografii share'uite, un webcam, va poate ajuta sa va construiti o relatie.pana nu va vedeti face 2 face si nu ma ref o data si gata, ci poate de mai multe ori, nu va puteti da seama daca sunteti compatibili de o "relatie" sau ba.

| Thisbeea a răspuns:

Mai daca persoanale sunt de aceiasi varsta sa zicem ca n'ah e provocare cum ii spuneti voi, desi nici atunci. dar in fine..., dar cand el este mai mare nevoile sunt altele, si crede-ma ca nu o sa stea el, sa se uite la web si sa ii treaca de toate cele. oricum ar fi nevoile masculine sunt altele si mai mari, decat la femei.
nu te gandi la dragoste mare, etc.acum sunt copilarii&stuff, insa cu cat te implici fie si in ceasta relatie, cu atata vei iesi mai dezamagita.mai degraba cauta pe cineva din cercul tau de prieteni, cu care sa poti trece prin etapele unei relatii, pe care sa il poti trage la raspundere ca ce cauta cu x'uleasca in parc, cand tu stiai ca el e la masa laughing)
oricum decizia iti apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nah, nu merita, sincer ai cea mai stupida chestie posibila, nu rezista mult, cel putin la mine mai mult de vreo luna parca si ceva nu a rezistat si era doar de 53 km...