| Rebeca_8189 a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Dar in dragoste la distanta?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu cred nici în dragoste la prima vedere, dar nici în dragoste la distanţă.
Aşa zisa "dragoste la prima o vedere" nu o consider decât atracţie fizică. Eu una, pun mai mult accent pe caracter, de aceea nu cred că te poţi îndrăgosti de o persoană doar văzând-o.
Iar în dragoste la distanţă nu cred, pentru că, oricât de multă încredere ar exista, apare gelozia şi să nu uităm de vechea vorbă :,, Ochii care nu se văd, se uită."
O seară plăcută!

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Da!
De dragoste la distanță = există, dar ochii care nu se văd, se uită.

| perro12 a răspuns:

In dragoste la prima vedere cred, chiar mi s-a intamplat laughing, dar in dragoste la distanta destul de greu.Cred ca 5 % din acest gen de relatii au rezistat

HF

| BillyX a răspuns:

Am trecut prin amandoua, placut la inceput dar ori se leaga ceva calumea ori esec total. depinde de subiecti laughing

| Florennce a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, exista pasiune iar asta nu inseamna "dragoste" in adevaratul sens al cuvantului.
Atunci cand te indragostesti de o persoana, iti place fizicul dar si personalitatea sa, felul sau de a fii, nu ai cum sa te indragostesti daca nu cunosti persoana.
Exista doar atractie fizica "la prima vedere" insa dragoste NU.
Dragoste la distanta, cred ca exista! Te poti indragosti de o cineva si el de tine si sa pastrati legatura la distanta.

Asta a fost tot! Parerea meawinking pa pa kiss

| swettylove a răspuns:

Eu cred in amandoua :X:X

| Nanutzu a răspuns:

Da si Da, trebuie doar ca senimentul sa fie reciproc si sa intervina increderea unul fata de altul.

| heavenn a răspuns:

In dragoste la prima vedere nu prea cred. Dintr-o simpla privire nu poti sa iubesti pe cineva, poate doar sa placi persoana respectiva. Dragostea la distanta e destul de grea (presupun), dar nu e exclusa. Parerea meahappy

| bebitza_3952 a răspuns:

Daaa:X.eu am parte de amun2hee hee>big grin

| Alexandru_5445 a răspuns:

E o prostie