| Andraa_3088 a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Ma refer la sentimentul acela durabil si intens, nu la "dragostea care dureaza o luna, doua happy.

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Cum am mai zis, cred in dragoste la prima vedere... a caracterului...

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu nu prea cred pentru ca dragostea adevarata si durabila, vine in timp, nu dintr-o data, la prima vedere poate sa te atraga, dar nu sa iubesti cu adv...cand cunosti persoana de langa tine, cand e cv mai mult decat indragosteala. dar totusi nu e imposibil...

nony
| nony a răspuns:

Nici un sentiment in lumea asta nu e durabil.intens poate, dar durabil niciodata.
Dragostea la prima vedere nu exista.La inceput este o foarte mare atractie fizicá, si apoi daca cei doi sunt pe aceiasi lungime de unda apare si dragostea.
Sunt multi care la prima vedere pareau perfecti, dar dupa o luna s-a terminat.alti,din contrá, nu se atrageau sub nici o forma la inceput apoi au intemeiat familii si s-au ingropat impreuná.

| fabiola a răspuns:

Da, daca prima vedere nu inseamna o privire a exteriorului, a aspectului fizic. Daca la prima vedere vezi si frumusetea sufletului, este posibil!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Am crezut...acum nu mai credwinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Exista oameni care s-au indragostit la prima vedere si au ramas impreuna toata viata. Insa majoritatea, nu! Majoritatea prefera obisnuinta si confortul!

| xibalba a răspuns:

Exista, doar pentru aia care nu cauta decat distractie. Sentimentele intervin dupa ce cunosti in profunzime o persoana, cand ai incredere in ea (increderea se castiga, nu o ai din prima secunda...). La prima vedere e doar atractie, sunt sigura de asta. Sentimentele nu vin pur si simplu, asa cred eu. Daca stii de ce ai incredere in cel/cea de langa tine, daca stii de ce o iubesti, atunci e foarte probabil ca relatia sa fie de durata. Deci nu prea cred in "dragostea nu se explica, se simte", la fel cum nu cred nici in dragoste la prima vedere happy

| inna a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, doar o atractie.

| Andraa_3088 explică:

As vrea sa cred ca exista love struck. Poate daca as trece prin ce au trecut cei care s-au indragostit in felul acesta, as crede din tot sufletul. Mie mi-a trebuit mai bine de un an si multe despartiri si impacari pentru "prima vedere" happy

| Amrita a răspuns:

Mi-ar placea sa cred...

| optimista_5827 a răspuns:

Eu sunt un caz. la mine a fost dragoste la prima vedere. au trecut 5 ani si tot ca in prima zi este big grin
dar dragostea se intretine. consider ca daca sotul meu s-ar schimba, s-ar schimba si dragostea mea pentru el.

| adelutzza a răspuns:

Da cred in dragoste la prima vedere.Intre mine si iubitu meu a fost dragoste la prima vedere.

| sebastian_7562 a răspuns:

De acord cu inna insa as dori sa adaug faptul ca dragostea apare in timp dupa "serii" de atractii si "actiuni". pusi eva. :*

| sebastian_7562 a răspuns:

Vai Eva lu` tata... ma uimesti si tu in continuare...:*:*:* ce te mai iubesc...laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, cred love struck
tu crezi? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut instant o tinara si m-am tinut dupa ea o zi prin oras.Era tot ce putea sa insemne frumos pentru mine si, la virsta acea, daca-mi placea cineva nu prea abandonam nici daca eram picat cu ceara.Ma crezi sau nu seara, dupa ce m-am plimbat cu ea vreo jumatate de ora, m-am lasat pagubas. Avea un mod de a gindi incit prima data am crezut ca, psihologic, se juca cu mine ca sa constat ca ea chiar nu se juca ci credea intr-adevar in ce spunea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mersi d raspunshappy
dar sa ma impac q exu nicio sansA:*
si nici nu as mai faceo dp cat m-a facut s sufarhappy

si referitor
la intr ta
dap
cred
dar nu dragoste
ci o atraktie
si dragostea vine pe parcurshappy:*

| vintagegreen a răspuns:

Era o zi superba de primavara. EA plecase de la facultate si se indrepta spre casa.cum afara era frumos, se hotarase se nu mai ia autobuzul si sa mearga pe jos.
era putin obosita si de-abia astepta sa ajunga acasa.
razele soarelui bateau in parul ei roscat si ondulat, iar vantul adia usor printre suvitele ei.mergea cu capu in jos si usor grabita.pana cand, la un moment dat, isi ridica privirea si il zareste pe EL., care venea din directia opusa.inima ii batu cu repeziciune si simti ceva special in suflet. EL vazand-o, facuse ochii mari, privind-o contemplativ. EA numai vedea pe nimeni in jur, il vedea doar pe EL. dar fiecare isi vazuse de drum.
apoi ea isi intoarse privirea sa-l mai vada inca o data si in acelasi timp se intorsese si el s-o mai priveasca inca o data de la departare. apoi drumurile lor s-au despartit.
toata ziua aceea se gandea numai la EL.
peste 2 zile s-au intalnit intamplator in statia de autobuz, au aflat ca stau in aceleasi cartier, si el i-a cerut nr de tel.
si EA si EL sunt impreuna de 1 an de zile si se iubesc ca-n prima zi.

| maria255 a răspuns:

Da chiar mi s-a intamplat...veneam de la magazin si m-am intalnit pe drum cu un baiat...statea super aproape de mine era clasa 7a pe atunci...la acceiasi scoala cu mine ...si din prima cand m-am uitat in ochii lui am simtit un sentiment de caldura totala...nu il cunosteam .nul mai vazusem niciodata...cu toate ca era super aproape de mine...neam reintalnit la scoala cand am trecut la gimnaziu el a 8 a ...eu a 5 a...tremuram cand ma intalneam cu el pe hol...nu ne spuneam nimic dar. ...eu simteam ca il iubesc si l-am iubit un an...cu toate ca din vara cand ne-am intalnit pentru prima oara pana la inceputu scolii a fost mult timp...eu am simtit acceleasi lucruri mereu... abia acum ceva timp am aflat ca nu ma iubeste si ca nu sunt genu lui... dar vedeam in ochii lui iubire ...vedeam cum ma privea mereu...si nu era doar in mintea mea pentru ca ...am plecat la munte...si el in tabara...cand neam intors si reintalnit.asta a fost acum o luna si dupa un an dupa ce ne-am intalnit.pentru prima data... dupa acceia vedeam ura in ochii lui...cred ca s-a indragostit ce altcineva si nu vrea sa recunoasca ca si pe mine m-a iubit si ca candva am fost genul lui si numai conta varsta...acum iubesc pe altcineva dar el va ramane o dovada ca exista dragoste la prima vedere

| BrokenAngel_5566 a răspuns:

Nu credeam pana o prietena a patit asta...acum cred.ca mi s-a intamplat si mie