| Hirockers a întrebat:

Credeti in dragostea la distanta? (dar nu pentru totdeauna ...doar pentru 3 ani eventual) vaaa rooog. spune-ti-mi ca dalaughing)...sau ma rog. vreau sa fiu sustinuta

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Daca exista dragoste (cu respect, incredere, tot ce include ea), atunci da, cred ca relatia va rezista, poate chiar va deveni mai profunda/puternica.
Am avut doua colege de facultate, care au fost in aceasta situatie, si da, au rezistat, si nu 3, ci 4-5 ani. Deci, da, daca vrei/ti, se poate.
Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
| euionutz a răspuns:

Nu

| Chimilica a răspuns:

Pai da eu una cred.
De ce nu?!
Daca incepeti sa tineti unul la altul poate dura chiar si 4 ani.
Oircum sa va tina mult pe tine si iubitul.
Dragostea la distanta este cea mai romantica! :*

| Andreea_3355 a răspuns:

Buna... eu sincer iti spun ca o relatie la distanta este posibila, dar trebuie depus efort din partea ambilor parteneri. eu am o relatie la distanta ( suntem in orase diferite ) si datorita faptului ca ne doarim amandoi relatia, facem tot posibilul sa ne fie bine.
oricum, mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdeahz, exista. Desi ea este destul de nesigura, trebuie sa ai o ditamai taria sa poti rezista neputand sa te bucuri de sarutarile partenerului, de strangerile de mana. Pe scurt e greu sa iubesti ceva ce in situatia de fata nu e palpabil. Dat fiind ca sunteti la distanta, va puteti insela unul pe altul si va puteti minti la greu. E nevoie de multa, multa incredere. Dar e si o parte buna. Datorita presiunii, rutina dispare si nu aveti cum sa va plictisiti, veti da orice sa puteti sa vorbiti intre voi, mai repede.

| MisMe a răspuns:

Wow! nu imi vine sa cred ca mai exista cineva ca minelaughingasa eram eu acum aproximativ 3 luni, am intalnit un super tip, dar el a plecat la cateva luni.in spania.se intoarce in vreo 2-3 ani definitiv. ce pot sa spun e ca, da exista dragoste la distanta, chiar si virtuala. iti naste anumite sentimente reale desi e distanta intre tine si ac persoana. din pacate la mine a fost o incurcatura si nu s-a mai intamplat nimic, dar sincer tot ce te sfatuiesc e sa incercati sa aveti contact cat mai des si cat mai mult posibil, asta sa te ajute sa il cunosti mai bine si sa stii daca poti sau nu sa ai incredere in el. daca intr-adevar va iubiti, totul este posibil! multa bafta:*