| Eu_1327 a întrebat:

Credeti in dragostea la distanta?
motivati raspunsul

Răspuns Câştigător
| AxxyAlexandra a răspuns:

DA.Cred si voi crede mereu in dragostea la distanta.
Dragostea e mai presus de orice,nu conteaza nimic decat sa iubesti si sa fii iubit.
Atata timp cat ai incredere in persoana cu care esti,atata timp cat iubesti sincer si pur si de asemenea sentimentele persoanei respective sunt reciproce nimic nu mai conteaza.
Distanta nu e decat un obstacol care prin iubire adevarata nu are niciun sens,e daramat.
Distanta uneori te determina sa iubesti mai mult,sa-ti doresti mai mult,te face mai puternic desi uneori iti da impresia ca cedezi.
Relatiile la distanta au sanse egale cu relatiile normale sau chiar mai mari deoarece nu vezi persoana respectiva zi de zi si iti doresti sa o ai langa tine, visezi cu ochii deschisi, speri, inveti sa astepti[dar repet, doar daca e iubire adevarata].
Sper ca ti-am fost de foloshappy

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, eu nici in dragostea la 5 metri nu cred, prea multa inselaciune in lume.

| IloveME a răspuns:

Nu! sunt genu gelos! asa ca prefer ca persoana respectiva sa fie langa mine decat sa imi ingrop zilele in certuri!

| AndaWest a răspuns:

Nu,si nici in dragoste prin telefon, si nici pe net. daca nu e concret, nu e deloc... ochii nevazuti se uita draga mea

| Emma a răspuns:

Cred in dragoste si atata timp cat aceasta exista se poate orice!
Cunosc cazuri!
Bine,ma refer la dragostea la distanta cand partenerii se cunosc si se intalnesc odata la o perioada de timp,cum ar fi in week-end, nu la cea de pe internet, unde nu stim decat ce ne-a spus el/ea!

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Nu,nu prea cred.Eu am avut de curand o relatie la distanta, si nu prea merge.Eu si prietena mea ne vedeam foarte rar, acesta fiind unul dintre motive iar tu fiind in alt oras, sau in alta parte nu sti ce face el/ea acolo.Relatiile la distanta nu merg,adica in cazul meu, depinde si de persoane, de cat de mult se iubesc si de multe altele. Sper ca te-am ajutat.

| MeMyseIf a răspuns:

Deci,eu cred in orice fel de dragoste, dar pentru a o mentine e nevoie de eforturi colosale din partea amindurora.Deci e multa munca, nu gluma.In primul rind totul porneste de la o dorinta mare impletita cu o credinta de fier...happy

| andreii2 a răspuns:

NU cred in dragoste la distanta.Va exista doar o perioada apoi se stinge.defapt dispare si cand esti cu cineva din acelasi oras, sat, comuna etclaughingsaddin pacate

| purenerve a răspuns:

In cazul meu nu a functionat desi si eu si fata respectiva credeam ca distanta nu e o problema pentru ca ne iubeam enorm de mult! insa o relatie la distanta este ft ft grea! certuri gelozie in cazu meu si a ei apare neincrederea etc...nu vreau sa te descurajez dar doar o minoritate stiu sa aiba relatii la distantahappype langa chestia aia sunt tentatii chiar daca nu inseli pers iubita de la tentati te indepartezi te certi cu pers iubita si te duci la o tentatie de 2 3 zile o saptamana si uite asa se duce relatia serioasa la distanta pe rapa in fine incearca si ai sa vezi urmarile! nu exista numa 2 drumuri! sa termine cu bine relatia sau sa se sfarseasca pe drumbig grinsucces

| PsT_6707 a răspuns:

Nu, pentru ca vei ajunge la un moment-dat sa iubesti, sa simti nevoia de a strange in brate persoana iubita, si daca dragostea mare nu poate fi satisfacuta... apare gelozia si de aici razboiul. Niciodata nu am crezut in asa ceva.

| Eu_1327 explică:

George interesant raspunsul tau laughing

| olinka a răspuns:

Da cred,,,,, cind iubesti cu adevarat nu vezi ca e de la distanta sau nu,,,, numai ca e corect ca este foarte greu,,,

| george_2125 a răspuns:

Nuuu.dar daca tu esti in Romania si el in china poate pune ochii pe o gheisa. glumesc dar nu cred

| MilioaneDeVise a răspuns:

Nu, nu cred, pentru ca nu exista asa ceva, pe vreama asta nu mai e cum era inainte, ispita e mare, un baiat, chair daca are prietena si nu e langa el, se lasa dus de val cand bea sau vede alte alte fete... eu am avut un prieten, si dupa cateva luni a trebuit sa plece in anglia, nu a mai putut rezista relatia, am ramas prieteni, ne intelegem foarte bine si acum el cu prietena lui acolo si eu cu prietenul meu aici, vorbim in fiecare zi, ne dam sfaturi... poate cand se va intoarce in Ro ne vom continua relatia happy

| sandrapalog a răspuns:

Buna, cred ca sunt intr-o pozitie buna pentru a raspunde la intrebarea ta : eu nu cred pentru si de ce? Acum un an in vara am intalnit un baiat ne-am indragostit iar cand eu am plecat din tara el a vrut sa continuam relatie pentru ca imi jura ca ma iubeste si ca o sa poata sa stea fara mine pana ma intorc si asa am intretinut relatia la distanta timp de 2 luni dupa care am aflat ca ma insela aproape de cand am plecat... Deci nu cred in relatiile la distanta pentru ca cum se spune "ochii care nu se vad se uita". Insa nu vrea sa fiu categorica, pot fii relatii care dureaza in ciuda distantei, aici depinde de ambele persone, trebuie sa ai vointa ca aceea relatie sa mearga : acum iti dau un exemplu contrar celui de mai sus, cunosc un cuplu, ea in anglia el in Romania si sunt impreuna de 4 ani, el o mai viziteaza, ea mai vine in vara acasa si la sfarsitul anului fac nunta... Deci aici depinde de tine de el si de intensitatea dragostei dintre voi! Sper ca ti-am fost de ajutor! Pa