| vampiressa a întrebat:

Credeti in iubire pe internet? Daca sunteti in aceeasi situatie, da-ti cateva detaliihappy

Răspuns Câştigător
| DeniAli14 a răspuns:

Cred. Povestea mea e lunga. Si foarte complicata.
Eu sunt din Cluj iar el din Bucuresti.
Ne.am cunoscut dintr'o prostie. El se dadea drept o fata (care semana cu un baiat. abia iti dadeai seama ca e fata. la prima vedere poti sa zici ca e baiat si asta am si crezut multa vreme)
Deci el era un Fake. M.am indragostit de fata din poze (fata pe care o credeam baiat) Dar adoram si vorbele pe care mi'le spunea. nu exista o data sa imi vorbeasca urat sau sa ma injure. Nu s-a intamplat niciodata asta.
Dupa cateva luni aproximativ 6 sau 7 luni am dat de id-u de mess a fetei. Mi'a spus cine nu stie ca in toate fakurile sunt baiat? Am ramas putin socata de asta si am vorbit cu acea persoana care se dadea drept ea.
Nu a vrut sa recunoasca nici atunci dar a recunoscut si mi-a spus ca aflase si el de curand ca de fapt persoana respectiva e fata.
Persoana cu care vorbeam eu e baiat doar cea din poze e fata. Adica el imi dadea toate detaliile despre el doar poza era cu altcineva.
L'am cunoscut pe adevaratul el (nu ne'am vazut niciodata)

Mi.am dat seama ca de fapt m.am indragostit de felul lui de a fi ci nu de persoana din poze.

In 23 August o sa fie un an de cand ne cunoastem. Eu il iubesc enorm dar din cauza distantei nu putem avea o relatie, iar si eu cat si el am avut de multe ori iubit/a.
De cateva zile nu am mai stiut nimic de el. Am vorbit cu fosta lui prietena si mi-a spus ca a avut un accident de masina foarte grav. A intrat in coma.
Mi'se parea ceva ciudat pentru ca nu mai raspundea la mesaje iar pe mess nu intra.(era culmea)
De 4 zile e in coma si inca nu si'a revenit.
"Relatia" noastra inca merge si ne intelegem bine. Si sper sa isi revina si sa se faca cat mai repede bine. Nu stiu cate sanse sunt sa isi revina. Dar medicii au spus ca isi va reveni. E cea mai lunga pauza pe care am luat'o (4 zile) in care nu am avut posibilitatea sa vorbim. In aceste 4 zile mi-am dat seama ca in viata mea mai exista un baiat. acesta fiind din Baia Mare.(deci tot relatie la distanta) Eu il iubesc dar el nu. (asa cred)
Vorbeste foarte frumoas cu mine si e de treaba.
Dar nu se compara cu biataul care e in coma.
Nu il parasesc pentru problema asta dar simteam nevoia sa vorbesc cu cineva.
Pun foarte mult suflet in orice (stiu ca nu fac bine)

Dar cred in relatii la distanta si sper sa isi revina si sa ne intalnim pentru ca mi-a spus ca vara asta o sa vina sa ma vadapuppy dog eyes

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu cred

| VacutzaRoscata a răspuns:

Iubirea poate veni prin orice mijloace, nu conteaza ca e pe internet sau nu dar oricum cred ca exista

| Bibishorrrr a răspuns:

Nu sunt in aceeasi situatie, dar am fost.Am iubit si eu un baiat din Germania, roman de natie.A venit la mine in Romania pentru 6 saptamani a fost frumos.Dar s.a sfarsit repede. Dragostea la distanta nu va functiona niciodata.Dar felicitari pentru iubirea ta! fundita?:X

| Deniisze a răspuns:

Nu conteaza distanta cat conteaza ce simti.

| vampiressa explică:

Eu vb de 1 an si 2 luni cu un baiat pe internet.Ne iubim foarte mult.Si peste 1 saptamana ne vom intalni.Am avut cateva probleme si nu ne-am putut vedea.Dar in sfarsit va veni vremea.Sincer nu mai am rabdare

| cristinuta01 a răspuns:

Cea mai mare prostie

| Troll a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin iubire pe internet, da iti zic situatia mea

Eu Troll am cunoscut pe un forum de specialitaete pe Ea Troll. Am tot vorbit pana m-am plictisit sa vb pe net ca ii nasol si am mers la ea in oras (cateva ore cu trenu)

Si amu suntem doi troli care facem naveta saptamanal sa ne vedem si speram sa ne gasim jouri de troli in acelasi oras sa ne mutam impreuna.

Dar daca tu te referi la faptul ca iti place de cineva pe care nu cunosti in realitate ci numa pe net/webcam/poate telefon, nu are cum sa mearga pentru simplu motiv ca nu cunosti persoana respectiva (si iti place doar de o iluzie a acelei persoane care o faci tu, pentru ca nu il/o cunosti)

| llylaav a răspuns:

Nu renunta, de ce sa renunti? continua cu el. merita, iti zic eu si o sa vezi tu de cehee hee

| m_4670 a răspuns:

Eu cred... daca este iubire adevarataa