| ღஜღLife4Loveღஜღ a întrebat:

Credeti in iubirea virtula?happyDa sau nu si dc big grin

Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

Daca te referi la relatie la distanta, da, se poate. Dar, atentie! Sentimentul de iubire/dragoste este unul foarte puternic si nup oate fi controlat. Dragostea/iubirea nu tine cont de varsta, distanta, rasa, bunuri materiale sau aspect fizic. Este doar un sentiment foarte placut ce urmeaza dupa ce ne atasam de o persoana in prezenta careia ne simtim foarte bine. Atractia si atasamentul fata de alta persoana, de asemenea, nu se pot controla. Daca ne atrag, ne atrag, daca nu, nu.

Relatiile la distanta sunt mai greu de mentinut si multe se termina urat.

Eu cred in dragoste si in iubire. Indiferent daca sunt virtuale sau reale. Sunt tot sentimente.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred in iubire virtuala.
La fel de bine te poti indragosti de D'Artagnian,e tot un necunoscut cu caracter bun,chiar daca e un personaj fictiv!
Nici pe el nu l-ai vazut niciodata, dar il simpatizezi din ce citesti despre el!
Singura diferenta este, ca el nu-ti poate face nici un rau.In timp ce intr-o dragoste virtuala,celalalt te poate aduce in orice stadiu doreste,depinde ce urmareste!
Daca stie putina psihologie si vede ca i-ai cazut in capcana,nu te mai salveaza nimic,@Adusca are dreptate in tot ce spune!
Cu spatiul virtual,in ce priveste dragostea,sunt de acord intr-un singur caz,atunci cand sentimentele si relatia au inceput live, in viata reala!
Atunci cand celalalt te-a tinut in brate, te-a sarutat si ti-a spus ca te iubeste privindu-te in ochi.Si distanta a intervenit,nefasta!
Doar asa! Atunci spatiul virtual ajuta mult,stii ca iubesti si esti iubita,stii pe cine iubesti si net-ul e doar inca un mijloc care intretine flacara pasiunii!
Ai mare grija, te rog, gandeste de 10 ori inainte sa faci orice!

| harciog a răspuns:

E o timpenie.

| Heather2001 a răspuns:

Nu cred...vezi ca sunt multi pe site care vor relatii, dar nu pica in plasa, pedofilii atata asteapta ia sa vezi dupa aia ce te Mai gauresc toti nenorocitii

| Chauderitza a răspuns:

Nu cred. Dar sa spune, sa presupunem, ca avem o relatie cu un baiat/fata timp de 5 -6 luni.Este OK, dar iti dai seama ca daca eu sunt in Bucuresti si ala in Timisoara.Iti dai seama ca se vor despartii, deoarece nu se intalnesc, nu se vorbesc decat prin intermediul Facebook-ului si Messenger-ului.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!
Pa-paa:*

| Raul1510 a răspuns:

Iubirea virtuala nu exista!

| RalucutzaFarmer a răspuns:

Nu si eu am avut o relatie la distanta si ne-am despartit nu merita sa crezi in asa ceva nu sti cu cine ai de aface. Funda?

| Adusca a răspuns:

Iti recomand, nu, te rog, sa nu intri in plasa asta! Plasa asta are tepi! Tepi care de vor durea toata vita! Pe ecran sunt frumosi. Dar, in spatele monitorului se ascund fete groaznice. Crede-ma imi pare rau sa te dezamagesc, dar asta e realitatea. In viata asta nimeni nu e sincer. Ers si eu sa cad in aceasta plasa. Stii unde ajung fetele in urma "iubiri virtuale"? In canale moarte, in Turcia prostituate si sechestrate si abuzate sexual. Asa ca, sincer, ca de la fata la fata. Nu cadea in aceasta plasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as putea spune ca DA,cu o singura conditie:sa cunosti pe cel de la celalalt capat, sa il vezi, sa stii cu cine vorbesti.Trebuie sa fii foarte atent/a.Mult noroc.

| Paul1126 a răspuns:

Nu,deoarece nu stii cine este cu adevarat dincolo de ecran.