| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in relatiile la distanta? Are viitor o relatie de acest fel? Vreau niste pareri caci sunt cam derutata. ^_^

Răspuns Câştigător
| alinpocris10 a răspuns:

Ai pus intrebarea pe gustul meu tongue pai cum sa iti zic o relatie la distanta foarte ok merge. uite eu sunt de 6 ani cu fata din poza de profil si crede-ma ca prima data nu am crezut ca o sa mearga ea brasov eu Bucuresti sunt totusi niste km care conteaza. dar totusi dupa primele luni am inceput sa tin enorm la ea si ea la mine si am fost sinceri unu cu altu am mentinut relatia fierbinte discutand la telefon pe mess si cum sa mai zic ne vedem de 2 ori pe luna sau 1 sau o data la 2 luni depinde ca am ajuns si sa lucrez... (vorbesc de mine) Deci mergi cu ochii deschisi si da. o relatie la distanta dureaza daca stiti sa o mentineti exista si certuri si mai multi factori care pot influenta negativ relatia dar daca va iubiti go on happy si succes si cand ajungeti la ani pe care ii am eu cu persoana pe care o iubesc te astept la o discutie happy ca ai avut curaj. multa bafta

11 răspunsuri:
| ImOnMyOwnWay a răspuns:

Depinde de cat de stransa e relatia intre voi. Eu una cred in relatii la distanta dar nu toate merg.

| Crisu a răspuns:

Daca persoanele respective se vad, la o anumita perioada de timp si au incredere unul in celalalt, da. De ce nu?

| somrik a răspuns:

Eu cred, daca cei doi se inteleg la cuvinte si se iubesc, are cel mai mare viitor

| somrik a răspuns:

Da cred, daca cei doi se inteleg, are cel mai mare viitor

| znstr a răspuns:

Relatiile la distanta dupa parerea mea nu prea au un final fericit, parerea mea. Am o prietena al carei iubit s-a mutat in Sibiu, la 200+Km de Bucuresti, au rezistat o luna, doua, apoi au inceput certurile. El a cunoscut alte persoane acolo unde s-a mutat, ea de asemenea a inceput sa iasa cu alte persoane din moment ce el nu mai era. Eu una daca as fi in situatia respectiva mi-as face prietenul sa inteleaga ca nu pot sa stau sa-l vad doar odata pe luna, pentru ca aia nu mai e relatie si nu se merita sa astept inca 10 ani ca sa avem o casa a noastra si sa nu mai stam la distanta. Deci parerea mea, nu are un viitor prea lung si stralucit, insa depinde si de cuplu...Bafta!

| somrik a răspuns:

Da cred, daca cei doi se intelg bine are cea mai mare viitor

| MasterYoda a răspuns:

Daca distanta dintre voi e mai mare decat cea a penisului lui, atunci nu prea au viitor...

| Luori a răspuns:

Atata timp cat nu este compusa numai din cuvinte. In rest, se bazeaza, ca si celalalte, tot pe comunicare, sinceritate, sentimente, etc.

| roxaa15 a răspuns:

Daca e iubire, rabdare si incredere poate functioana.

| yubi a răspuns:

Nu deoarece nu o sa vedeti numai forte rar poate o sa iasa cu alte fete si o sa se indragosteasca de altele. dupa parepea mea ar fi bine sa nu te indragosteti de cineva la distanta pentru ca la urma urmei cu ceva tot te minte sau iti este infidel

| Siminik a răspuns:

Sincer, NU! Eu una nu pot rezista mai mult de 2 saptamani fara sa-l vad si totusi el e la 300 km fata de mine, dar singura mea bucurie e ca se va intoarce si va ramane langa mine. Cred ca atunci cand iubesti trebuie sa fi alaturi unul de celalalt, nu departe, pentru ca poate aduce despartirea...