| Catrice a întrebat:

Crezi că ar trebui legalizata prostituția?!

55 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Nu dar sunt documentat...
Eram mai demult linistit pe un site de oameni partial normali si m-a aruncat un link de pop-up pe chestia asta hardcore. Am vazut destul din site cat sa vad tot felul de ciudatenii :/ (videoclipurile erau meh dar sectiunea de coment-uri m-a socat putin)

Sincer astea nu sunt cele mai ciudate lucruri. Prefer sa nu le mentionez pe unele caci m-au marcat rolling on the floor

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Sărăcuțul de tine!
Ești atât de marcat încât ai vise umede? rolling on the floor

| Thecurious a răspuns (pentru RainmakerX):

Pedofilia este o boala, nu o infractiune.
Pedofilul simte atractie sexuala fata de copii, este alegerea lui daca isi pune in practica dorintele sexuale.
Punerea lor in aplicare constitue infractiune si se pedepseste conform codului penal.
Exista multi pedofili, care traiesc netratati, intreaga viata fara sa de-a curs fanteziilor lor.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Sunt mult prea stresat pentru a visa sex/relatii sau orice pozitiv in general sad

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Ei, haide!
Zâmbește, viata e scurta!

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

E ok, sunt fericit in general insa subconstientul imi aminteste chestii noaptea rolling on the floor E un scump dragul de el.

| Catrice explică (pentru RainmakerX):

Ai cumva nevoie de o exorcizare?! laughing

| Sindbad a răspuns (pentru Dismally):

Si coruptia este o alegere personala. Logica ta se aplica perfect identic. Nu este ca si cum prostitutia afecteaza mai putine persoane decat coruptia.
Este de dorit ca societatea sa traseze o linie. Din ce motiv prostitutia permisa legala este o pacoste sociala vezi argumentatia expusa de NataliaNatyAr.

Mai adaug, ca fata de ce viseaza toti la cai verzi pe pereti de impozite si control este o aberatie. Fiscalizarea nu s-ar face, iar protejarea septelului sexual ar ramane pur utopica. Nici macar in Olanda nu s-a reusit asta, darami-te la noi!
https://adevarul.ro/......index.html

Singurii care ar beneficia ar fi pestii si nu cred ca cineva moare de dragul lor. Sau nu?

| RainmakerX a răspuns (pentru Thecurious):

Ma refeream la aia care violeaza copilasi, nu la cei care sunt numai atrasi de asa ceva.

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Mai degraba de hipnoza probabil rolling on the floor

| Thecurious a răspuns (pentru Sindbad):

Ma asteptam la o asemenea pozitie din partea ta.
Societatile "merg" intr-o anumita directie. Dupa cum vezi, generatiile tinere impartasesc aceeasi opinie, iar linia va fi trasata de ele.

| Dismally a răspuns (pentru Sindbad):

Nu, coruptia ne afecteaza pe toti in mod direct, prostituatia nu ne afecteaza cu nimic, ea exista deja si va exista mereu fie ca va fi legala sau nu. Ai inteles totul pe dos se pare, "pestii" vor da faliment daca se va legaliza prostituatia, nu va mai fi nevoie de serviciile lor, ar scadea si traficul de persoane, chiar si numarul violurilor. Problemele de moralitate pe care le invoca unii sunt stupide, pe acest principiu ar trebui sa traim ca in Iran unde biblia sau ma rog, coranul este litera de lege...

| Andreeush a răspuns:

Nu.
Sunt țări în care fetele sunt obligate să se prostituieze, în cazul acesta ce ar trebui făcut dacă ar fi legalizată?

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Sa se aplice legea desigur, sa nu existe asa ceva, fiecare sa faca din propia vointa, crezi ca in Germania alea sunt obligate?

| Sindbad a răspuns (pentru Dismally):

Coruptia ii afecteaza pe cei care au o miza investita in societate (fix ca si prostitutia0, deci nu pe toti. Prostitutia si coruptia vor exista mereu, asa ca nici asta nu este un argument.
Daca citeai link-ul (sau daca dadeai un simplu search) ai fi vazut ca in tarile unde prostitutia este legalizata violentele la care sunt expuse femeiele si traficul de carne vie sunt de aceeasi gravitate ca si in tarile unde nu este legalizata. Insa profiturile proxenetilor sunt mai mari si mai sigure, pentru ca nu-i asa, inlesnesc practicarea unei meserii legale. Aia cu violurile este o tampenie, nimeni nu violeaza ca nu ar avea ce ft, dar de! orice romanas le stie pe toate.

| Sindbad a răspuns (pentru Thecurious):

Asa-i se merge intr-o anumita directie. Nu stiu cat de constient sau nu. Insa nu generatiile tinere traseaza directia, ele sunt doar pe post de berbece neganditor.

| Thecurious a răspuns (pentru Sindbad):

"Berbecele neganditor " va gandi la maturitate?
Generatiile tinere reprezinta viitorul. Isi vor schimba convingerile cand vor deveni cetateni responsabili?

| Sindbad a răspuns (pentru Thecurious):

Nu, in general (pentru majoritatea) maturitatea/varsta nu confera un avantaj in a fi mai intelept. Din ce am remarcat eu oamenii mai in varsta tind sa-si ascuta defectele si sa devina mai putin inclinati spre generozitate, ancorati in prostie, fara a compensa prin altceva.

Ca taneri avem potentialul sa vrem sa facem, insa fara sa stim cum, ce si de ce. Este suficient sa ne dai o tinta. D-aia am vorbit de berbece neganditor.

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric da.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La cat de bune/frumoase/sexy sunt romancele crede-ma ca ar trebui asa rata violuriilor ar fi foarte scazuta ajungand de la 35, 5% la 5% pentru ca barbatii in loc sa celtuie banii pe bautura, tigari, fripturi etc sar duce sa fu+ta si ei ceva decat sa violeze + de asta femeiile care practica prostitutia nu ar mai fi persecutate de autoritati si de amenzi iar statul ar castiga ceva bani.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e pe locul 1 in europa la prostitutie si trafic de persoane. Iar barbatii din Romania isi trimit femeiile la produs:
https://www.youtube.com/watch?v=6f0hNnBhdrc
https://www.youtube.com/watch?v=ILgTOrtDKaM
https://www.youtube.com/watch?v=CPjZIpTrL6A
https://www.youtube.com/watch?v=3sdKC_esHuU
https://www.youtube.com/watch?v=L2EVQOntoQU
https://www.youtube.com/watch?v=QRrc7uIIBn4

Crede-ma fetito e exact cum spunea Uzzi "e mai bine pentru tine daca nu ajungi la pu+la mea" ca acolo cand te trimite la produs daca nu ai scos pe zi o cota de de fix am spus fix 1000 de euro primesti o bataie sora cu moartea intre 3 si 5 ore in continu + ca ramai flamanda pana ziua urmatoare cand te vor trimite inapoi pe teren si daca te impotrivesti iti taie gatul si iti abandoneaza trupul neinsufletit intr-o padure.

Parintele Arsenie Boca avea o vorba "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi, dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el" dementii astia nu se mai satura de bani sunt lacomi, egoisti si si-au trimis pana si mamele la produs. Asa ca nu il supara pe fiul tau ca altfel ai belit pu+la.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Inainte le trimiteam noi cu forta acum am auzit ca se duc ele singure de buna voie Ha, Ha, Ha, Ha, Ha, Ha.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se duce lumea de rapa.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Proxenetii le trag femeiilor o bataie sora cu moartea exact ca femeia din videoclipul asta https://www.youtube.com/watch?v=F3AKuhIlTG4 În numele Tatălui, şi al Fiului, şi al Sfântului Duh. Amin.

| DorelExpertu a răspuns:

Neah, nu ar fi de durata.
Daca azi ar legaliza-o, peste 2 ani, ar fi umpluta de accize de guvern, exact ca si combustibilul, si uite asa, fie o sa aiba niste tarifuri enorme si nu o sa mai se duca nimeni, fie o sa-si dea cu... pardon, prostituatele demisia si se apuca de videochat.