| anonim_4396 a întrebat:

Crezi ca exista dragostea la prima vedere sau este doar o iluzie romantica?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Era gluma aia:

"Do you believe in love at first sight or should I walk by again?"

Nu exista. happy La prima vedere poate exista doar atractie fizica.

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Exista dar indragosteala asta e de fapt mai mult o atractie fizica foarte mare care iti declanseaza ceva hormoni la bibilica, n-are cum sa fie dragoste pentru ca dragostea vine in timp.
Foarte multa lume confunda indragosteala cu iubirea care sunt 2 lucruri total diferite.

| RAY a răspuns:

Exista atractie fizica la prima vedere care poate fii foarte puternica incat sa te indragosesti de cineva

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca e doar un concept promovat excesiv de filme/seriale, ramas ca atare, intiparit in memoria colectiva pana astazi (clar si mai incolo va continua sa existe) si se aplica pentru cuplurile alea care s-au vazut, s-au placut si au ramas impreuna pentru tot restul vietii.Din pacate, nu e pentru toti asa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dragoste la prima vedere o mangaie, o clipa de plăcere vreau

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dragostea la prima vedere EXISTA, pentru ca am intalnit-o cu multi ani in urma, ne-am casatorit si avem o viata fericita si frumoasa impreuna.

| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma ca-ti spun, dar ai premiat cel mai prost raspuns posibil venita de la un baiat, care habar nu are de dragoste, fiindca este prea tanat sa o fii intalnit-o.

| TotulSAUnik a răspuns:

Am început sa cred, gata ca deja sunt simp?

| Sistemulxxl a răspuns:

Da. Rar.