| elenushhh a întrebat:

Cu 2 luni in urma am avut primul contact sexual, neprotejat. de atunci nu am mai avut niciun contact sexual, ciclul imi vine regulat, mi-am facut si un test de sarcina, a iesit negativ, insa tot am simptomele unei sarcinii:sanii mi-au crescut, pulsul inimii crescut, obosesc foarte repede, somnolenta. Va rog frumos sa ma ajutati! Credeti ca as putea sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
| Cosmin1992 a răspuns:

95% sunt sanse ca acel contact sa iti fi "pompat" organismul in acceleratie. Adica sa fie ca o doza de steroizi care a grabit pentru un timp decurgerea normala a lucrurilor. Sunt cateva mici sanse se poti fi insarcinata, fiindca nici un test nu e 100% sigur (din astea gen barza etc.) Du-te frumos la medicul de familie si ii prezinti problema in fata, spunandu-i sa pastreze confidentialitatea fata de parintii tai daca de asta iti e frica. Acesta te va indruma la un specialist in cazul in care nici el nu stie ce se intampla.

| Crimeea a răspuns:

Eu nu stiu ce e in capul vostru cu sexul asta neprotejat, poate nu esti insarcinata, poate ai scapat acum dar data viitoare ce-o sa faci dintr-o prostie? risti sa iei si o SIDA ceva? sa zicem ca de sarcina mai scapi dar de SIDA?

| Bubulin4ik a răspuns:

Asta e psihica ta!
Am avut si eu probleme cu asta nu te mai gindi pur si simlu asta...mie imi parea ca imi creste burta! vb de asta cu un medichappyBafta dar mai bine e sa te protejezi:*:*sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred...adica din moment ce ai ciclu si testul a iesit negativ, nu ai de ce sa iti faci griji.Cauza simptomelor ar putea fi alta.stai calma.big grin

| George00 a răspuns:

Cred ca ti-au luat-o hormonii razna.