| gogu00jnd a întrebat:

Cu ce pot asculta frecventele politiei, jandarmeriei, salvariii, ...etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un radio vechi pe unde ultra scurte(UUS).Nu folosi statie de emisie-receptie. Poti avea probleme, legal, nu ai voie.Numai bine.

4 răspunsuri:
| ConnstanntiN a răspuns:

Printr-o statie Motorola pe canalul 22 happy

| gogu00jnd explică (pentru ConnstanntiN):

Poti pune un link sau imi poti spune un model mai exact big grin?
multumesc mult big grin

| ConnstanntiN a răspuns (pentru gogu00jnd):

Ceva asemanatoare cu a politie, nu stiu daca ai sa gasesti de cumparat pe undeva (poate doar la negru) deoarece detinerea ei este inlegala.

| catalin188 a răspuns:

Pote prin 90 puteai sa ascult ce vorbesc cu orce alt fel de statie
daca vrei acum se gasesc la negru stati neutre care capteaza cam tot in materie frecventa intre 35 si 60 hz