| JustMeCata a întrebat:

Cu ceva luni în urma am cunoscut o fata de care m-am îndrăgostit dar acum câteva zile am aflat ca are prieten, ea nu știe ca eu o iubesc, ce as putea face? (Sa o uit ii cam greu pentru că o vad în toată ziua.)

3 răspunsuri:
| YuuLyan a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic prietene... la toti ni se int chestii din astea...capul sus mergi mai departe si pentru tine exista o fata deci nu dispera.parerea mea e ca nu e bine sa te bagi peste cineva, asa cum nici tie nu ti-ar placea sa se bage altcineva peste relatia ta.bafta

| Ionica9119 a răspuns:

Una din doua:
Ori astepti sa o termine cu respectivul, lucru de care nu poti fi sigur ca se va intampla (prea curand, sau vreodata), ori treci peste (ceea ce e iarasi destul de greu, dat fiind ca te-ai indragostit de ea).
Esentialul e sa nu ii spui nimic. Tine in tine sau spune oricarei alte persoane de incredere, dar numai ei nu!
Daca ii vei spune, iarasi se poate intampla una din doua: ori va fi cu tine DIN MILA, ori iti va intoarce spatele si isi va bate joc.
Fii prudent. In ziua de azi, rare sunt fetele care merita sa fie iubite (ca si baietii de altfel, ca s-o spunem p-aia dreapta).

| Dominicc a răspuns:

"Cu ceva luni în urma am cunoscut o fata de care m-am îndrăgostit dar acum câteva zile am aflat ca are prieten' Aici multi gresiti. Multi se retrag, si multi continua sa avanseze.

"ea nu știe ca eu o iubesc, ce as putea face?" - aici tu gresesti! Nu o iubi! nu ai cum sa o iubesti inca, e doar atractie, baga asta in cap, nimic mai mult! Nu deveni un dependent de o fata, e nasol pentru tine.

Ideea e ca daca are prieten nu inseamna STOP ci doar inseaman ca trebuie sa te pui pe treaba daca o vrei. Iesi in evidentna in fata ei, si nu ma refer sa te dai in cap ci sa pari interesant Nu os a iti sara in brate prea curand. depinde ce fel de "relatie" are in prezent.

Singura solutie, daca tot o vezi mereu. Du-te la ea, si baga-te in vorba cu ea. Despre scoala/liceu. daca ii place. daca aveti profesori comuni etc etc, fi inventiv. Orice iti vine pe moment.

Nu sta cu gandu ca "daca ma respinge. etc etc"
Fi barbat si fa-ti datoria si intra in vorba cu ea, de acolo reies multe daca esti bunicel la vorba, un id etc.

Daca chiar nu merge da Next! nu sta dupa una, pierzi timp.

Bafta!