| anonim_4396 a întrebat:

Cu trei luni in urma mi-am inceput viata sexuala, dar tot ma doare cind in baga penisul, de ce... imi puteti da un sfat... ce sa fac... ajutati-ma va rog.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci mai mult sex si sa te exprimi mai putin trivial pentru ca avem copii de 7 ani pe site.

| CevaNormal a răspuns:

Stiu ce este, daca ai vreo17-19 ani, asta poate sa fie de la aia ca uterul tau nu a crescut suficient, trebuie numaidacat sa faci o radiografie, posibil sa fie lezate ovarele, posibil sa ai o mica infectie, si daca te doare atunci schimba pozitiile, sau mai bine e sa te abtii pe perioada tratamentului. Bafta

| elena a răspuns:

Sa ne intelegem...este durere sau usturime, pentru ca daca este usturime, atunci trebuie sa mergi la doctor... daca este durere inseamna cu tu nu participi absolut deloc la actul sexual, nu se creeaza aceea dilatatie datorita excitarii si sigur la penetrare simti durere inca...si inca ceva, poate fi de vina si partenerul pentru ca nu creeaza ambianta necesara acelor clipe, se gandeste numai la el si penetreza pur si simplu, ceea ce duce la durere...foloseste si un lufrifiant.

| alexdop21 a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit, in al doilea incearca sa vb cu prietenul tau sa fie mai romantic, sa va jucati putin, preludiu alea alea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Relaxarea lipseşte, iar încordarea şi teama sunt la ele acasă.
Foloseşte un lubrifiant pe bază de apă pentru o uşoară penetrare, alte lubrifiante poate deteriora rezistenţa prezervativului (în situaţia în care îl folosiţi).
Un consult ginecologic prin ecograf intravaginal, ecograf pelvian, testul Papa Nicolau poate ajuta mult privind starea de sănătate a aparatului genital.
Pa, pa.

| robertzel00 a răspuns:

Auzii... cel mai bun raspuns care l-am primit si eu in leg cu asa ceva... spune-i prietenului sa foloseasca lubrifiant gel si fa sex cat de des se poate... sper sa te ajute raspuns meu...stima

| titusfresj a răspuns:

Stai si tu mai relaxatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sai dai ma des cu asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca acel individ a fost prea violent cu tine atunci.