| bobobubu a întrebat:

Cui i-a venit ciclul? am nevoie de ajutoor deoarece nu e regulat si curge foarte mult help!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Că nu este regulat nu este o problemă majoră dacă el întârzie 1-5 zile, că este mai abundent în primele zile nici asta nu ridică probleme.
Poți bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural.
Pa, pa.

| blaxy a răspuns:

In ce seeens FOARTE MULT.cred ca nu cu caldarea...o sa se reguleze.ciclul dureaza de 3-7 zile. poate si max 10...

| Dia a răspuns:

Cel mai simplu si natural lucru : Te duci la o farmacie naturista, ii spui problema ta, sau ii ceri Normoflux. Pe mine pastilele naturiste m`au ajutattongue

| GicaGheorghe a răspuns:

Sunt baiat si nu-ti pot raspunde(multumesc lui Dumnezeu ca m-a facut baiat) asa si as vrea sa stiu si eu ce insemna mai exact acest ciclu.Adica stiu ce insemna dar cam ce stari ai in timpul sau dupa el

| Bombonicăăăă a răspuns:

E normal. O sa i'a ceva timp sa se reguleze. Nu te ingrijora daca curge mult, asa corpul se curata!

| Andrei07565486 a răspuns:

Incearca un test de sarcina, cel mai bun raspuns ti-l poate da doar doctorul.

| Himera a răspuns:

Banuiesc ca nu ai trecut de varsta adolescentei, in cazul asta nu trebuie sa te ingrijorezi, este absolut normal(lucru garantat din partea unui ginecolog). Probabil ai dereglari hormonale, daca vrei sa il ai regulat poti sa rogi medicul de familie sau un ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale, dar nu cred ca are rost in cazul in care esti inca virgina. (mai ales ca efectul lor dureaza doar pe perioada tratamentului)

| roxana_8587 a răspuns:

E cam dificil daca esti dezvoltata da poate sati curga ceva timp dar daca nu esti prea dezvoltata 3-4 te tine

| lifegame a răspuns:

Daca nu ai avut relatii sexuale, nu ai de ce sa te ingrijorezi. fiecarei fete ii curge mai mult sau mai putin. si in legatura cu faptul ca nu este regulat, stai linistita. daca nu ai depasit 2 ani de cand ai ciclu, este destul de normal. dar daca da, ar trebui sa consulti un ginecolog