| Yosifica a întrebat:

Cum a fost pentru voi prima zi de >liceu

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai a fost destul de emotionanta,nu am putut dormi in aceea seara, ma tot gandeam cum o sa fie, ce o sa se intample si tot asa.A 2 zi aveam deschiderea la ora 9, dimineata m-am aranjat si am plecat spre liceu.Tot drumul spre liceu nu am avut nimic,insa cand am vazut ca ma apropii incet incet parca imi venea sa ma intorc ac acasa,aveam asa un fel de teama. Oricum cu mari emotii am pasit in curtea liceului, ma uitam pentru ca nu cunosteam pe nimeni, ma uitam asa ciudat si m-am pus intr-un colt si am asteptat careul si strigarea claselor.Intr-un final s-au strigat si clasele si cum eu eram a 9 a G mai aveam de asteptat, la un moment dat imi vine si mie randu si ne-am pus in careu si impreuna cu diriginta ne-am dus spre clasa.Cum am intrat in clasa m-am pus repede in ultima banca iar langa mine s-a pus o colega, ne uitam asa mirati unii la altii, ne analizam.In prima zi am facut cunostiinta, ne-a dat orarul si cartiile.A 2 zi de liceu am facut schimb de id, de nr de tel si usor usor ne-am acomodat unii cu altii si ne-am imprietenit repede.
Anii de liceu sunt cei mai frumosi ani din viata fiecaruia dintre noi si de aceea trebuie sa profitam de orice clipa petrecuta in liceu pentru ca atunci cand vom termina vom regreta.
Si eu mai am cateva luni si termin clasa a 12a, si chiar imi pare rau ca 4 ani au trecut atat de repede,si cand ma gandesc ca parca ieri intrasem pe poarta liceului plina de emotii si curioasa de tot ce va urmahappy.
Daca e sa intri la liceu in toamna iti doresc bafta sa ai parte de colegi buni, cu care sa te intelegi bine, si sa ai niste ani de liceu minunati.
Baftahappy

| tesss a răspuns (pentru mihaelaa18):

Sunt curioasa.La ce liceu esti?

| mihaelaa18 a răspuns (pentru tesss):

DIn pacate am terminat liceulsad dar am facut Colegiul Economic Viilor-Bucuresti

6 răspunsuri:
| shippuden a răspuns:

Naspa

| Mephisto666 a răspuns:

Ce n-as mai da sa fiu si eu la liceu...

| Withspitz a răspuns:

Prima a fost cea mai tare, da urmatoarele dezastru sad

| Paulllll a răspuns:

Prima zi a fost ciudata, era un inceput nou, o viata noua, mai am semestru' asta si il termin, nici nu stiu cand a trecut timpul si regret ca mi se termina copilaria sad!