| nicusor123 a întrebat:

Cum aflu ce simte pentru mine, ce insemn eu pentru ea? Am intrebat.o de cateva ori asta si prima data mi-a zis: "simt ceva altfel nu mai eram impreuna".Nu prea am fost lamurit asa ca am intrebat.o din nou si a inceput sa se supere pe mine si am renuntat.Nu as mai pune intrebarea asta daca as simti ca ea simte ceva...niciodata nu primesc o imbratisare sau un sarut sunt nevoit sa fac eu asta daca vreau afectiune si de aici pun la indoiala sentimentele ei.Mai mult ofer iubire decat primesc. Ofer cui nu trebuie? Cum ii aflu sentimentele?

Răspuns Câştigător
| Rauldor a răspuns:

Întradevăr sunt unele femei care nu-şi pot arăta sentimentele pe faţă, ori din cauză că au fost rănite în trecut, şi nu şi-ar mai asuma acest risc, sau poate neafişarea sentimentelor face parte din cultura lor emoţională, aşa au învăţat din familie,(adică nu si-au văzut părinţii îmbrăţişându-se, sărutându-se). Totodată nu-şi poate exprima sentimentele prin cuvinte, dacă înţeleg bine.Asta nu înseamnă că nu te iubeşte. Poate îţi arată alte dovezi de iubire, prin fapte, dacă stai bine şi te gândeşti le vei găsi.Nu iniţiază gesturi de afecţiune, poate nu le consideră potrivit din punct de vedere feminin.Dar după câte am înţeles, dacă tu iniţiezi gesturi de iubire primeşti la rândul tău afecţiune, este reciprocitate, asta este bine într-o relaţie.Nu este nepotrivit să oferi iubire mai multă decât primeşti. Poate din partea ei este doar atracţie deocamdată.Nu ne-ai spus de cât timp eşti cu ea, şi asta contează.Tu la rândul tău te simţi iubit, sau îndoiala ta este mai puternică? Dacă tu o iubeşti cu adevărat atunci pur şi simplu şti dacă te iubeşte sau nu, deoarece un bărbat adevărat ştie...

10 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Oi,daca o deranja chiar atat de mult faptul ca nu ai incredere in sentimenele ei sau ca esti prea insistent putea pur si simplu sa iti dovedeasca cu un sarut sau mai stiu eu ce.
Bine daca chiar nu insemni nimic pentru ea nu inteleg de ce mai sta cu tine.Nu e ca si cum ai fi vreun bastan si vrea sa te stoarca de bani.Pe scurt, nu inteleg.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ti-a raspuns afirmativ nu vad rostul intrebarilor ulterioare care se pare ca o tracaseaza. Faptul ca ea nu se manifesta ""prea vizibil" nu inseamna ca tine la tine mai putin decat o faci sau doresti tu. Daca nu ar avea sentimente fata de tine fii sigur ca te-ar parasi.

Răspuns utilizator avertizat
| Irina36 a răspuns:

Pai e clar ca nu simte nimic pentru tine, poate doar te place, dar nimic mai mult. Daca simtea ceva pentru tine, oferea macar cat tine, sau poate chiar mai mult.

| RAY a răspuns:

Nicusor aia sta din plictiseala cu tine, tine pe naiba la tine, ce fata tine la un baiat?
- ori sta pentru banii tai
-ori nu are de cine sa-si bata joc
- din plictiseala
ce sentimente au fetele ma? materiale daaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare dar eu cred ca sta cu tine de plictiseala sau ca nu are ce face si ca isi bate joc de tine parerea mea e sa renunti dar cam greu ca vad ca o iubesti mult.O sa te faca sa suferi curand o sa vezi

| Emilian65 a răspuns:

Nicusor, in general baietii sunt cei care fac primul pas. Deci tu nu astepta de la ea sa faca primul pas. Deci insista pe inchegarea trainica a relatiei voastre.

| LoveSleep a răspuns:

Nu toate fetele sunt la fel. Unele spun tot ce gândesc, sunt mai directe, altele nu, preferă să țină în ele din diferite motive.
Ai putea să-i bați apropo-uri, s-o aduci în situația în care să-ți spună ce simte.
Sau ai putea să fii mai rece cu ea. Nu zic sa nu mai vorbiti, dar o lasi putin mai moale. O lași pe ea să facă primi pași. N-o mai săruți și nu mai insisti, devii indiferent. Dacă vezi că nu prea îi pasă, e clar, stă cu tine din plictiseală.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Prietene esti barbat tu nu trebuie sa injosesti in fata unei jigodii ordinare imputite proaste. daca ea nu iti raspunde la afectiune atunci nu-i oferi afectiune unei proaste. arata-i ca nu-i permiti sa te manipuleze, mortii masii de jegoasa imputita ordinara javra mortii. trateaz-o cu indiferenta

| grab a răspuns:

Mestere, dragostea asta care nu se simte dar uneori se demonstreaza ca axioma sau intrebare incuietoare e fix pix!
daca tu vrei dragoste adevarata trebuie sa simti asta din partea ei. altfel PA!