| diavolitza a întrebat:

Cum ai trecut de prima despartire? cand s-a intamplat?

la mine s-a intamplat acum 2 ani. eu i-am dat papucii si tot eu am plans 2 zile big grin

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Sincer mi-a fost rau prima zi.ma simteam molesit, trist, nu aveam chef de nimic. dar cu fiecare zi care trecea incepeam sa-mi revin la adevarata mea stare de spirit.
Am iubit-o mult pe fata aia.straight face.dar.soarta happy

| catthshshshs a răspuns:

Eu am trecut cu greu de prima despartire...si de pare ca si la urmatoarele despartiri am trecut cu greu... Punem prea mult suflet, asta e problema noastra!winking

| Farcas a răspuns:

Prima despartire? Hmmthinking .am avut`o cu actualul meu iubitlove struck
La 11 ani am fost prima oara impreuna, el fiind primul meu prieten, apoi vreo 6 ani nu am vb deloc, acum soarta ne-am unit iarlove struck in fine.prima data cand ne-am despartit a fost nasol.Am plans, eram trista, fara chef, dupa vreun an l-am uitat complet.

Eu pun mult suflet intr-o relatie, si din pacate mereu sufar, chiar daca am fost cu respectivul si 1 saptamana.

eee. ce sa-i faci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am trecut prin despartire in adevaratul sens al cuvantului (cearta). Sotul meu a urmat mai multe cursuri, aplicatii, dar asta nu a facut decat sa cimenteze si mai mult casnicia noastra.Suntem de 35 de ani impreuna si asta spune tot.

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu am suferit 2 luni de zile dupa ce m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 4 ani.Mai greu a fost sa-mi alin singuratatea decat durerea despartirii de el, in sine...Insa timpul a trecut si mi-am gasit pe altcineva. Apoi m-am despartit si de acel cineva, am suferit 2 zile, mi-a trecut...si urmeaza sa mai fiu cu inca alti "cineva" si probabil ca ma voi desparti si de ei...cine stie...am invatat ca oamenii pot fi inlocuiti foarte usor, mai ales cei care nu merita.

| M.J. a răspuns:

La mine s-a intamplat acum 3ani.si am plans 2ani, nu 2zile.acum imi pare rau, n=a meritat.am gasit adevarata dragoste

Răspuns utilizator avertizat
| naya a răspuns:

Eh la mine se simte ca si cum ar fi fost acum 2 zile, desi am plans 2 ani dupa aceea. fiecare cu ale lui. oh go on

| alin88 a răspuns:

Eu n-am avut asa ceva tongue. Si nici nu doresc sa am. Mi-e bine cu cea pe care am cunoscut-o acum multi ani big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Anca_1481 a răspuns:

La mine a fost acum 3 ani.straight face.am fost cu un baiat cam un an totu` mergea bine, ne intelegeam foarte bine, nu erau certuri si in plus a fost si dragote la prima vedereday dreaming... dar apoi intr-o seara ne-am despartitsad. a fost foarte urat si neplacut.de abia dupa 2 ani jumate am reusit sa il uit.straight face.acum am ramas prieteni foarte buni si ne mai amintim cu placere acele momente placutehappynu ne purtam ura sau sa nu vorbim unul cu altu` asa a fost sa fie si am picat de comun acord sa fim fiecare pe cont propriubig grin. cred ca toti ar trebui sa procedam la fel dupa despartire indiferent cat de dureros estestraight face

| mariamaya08 a răspuns:

Am trecut cu greu de prima despartire! Am avut o relatie de 7 -8 luni acum 2 ani si mi-a luat un an sa-l uit... un an in care ne tot certam, nu ne suportam fetele( a fost urat oricum laughing ) Iar acum suntem f buni prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a fost acum... vreo 6 ani. a fost prima dragoste si am suferit cam 3 luni in stil barbar apoi suferinta s-a diminuat putin cate putin. dar stii ca prima iubire nu se uita niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prima despartire?
de fapt a fost prima dragoste. a trebuit sa treaca 3 ani si nu am uitat. dar in viata trebuie sa mergem mai departe pentru ca nu putem sa plangem dupa un barbat o viata intreaga.si mai ales daca a fost el de vina.eu am plans 3 ani si inca sunt in viata. dar cu totii trecem mai departe. o sa iti gasesti altul care o sa te merite

| bogdan291170 a răspuns:

Foarte greu.S-a intamplat ieri. O iebeam pe fata aia de 2 ani. Intr-o zi am aflat ca cel mai bun prieten o place si el.Din cauza asta ne-am certat iar acum am cedat.Imi dau seama ca e o greseala DAR NU STIU CE SA FAC