| Lolităăăă a întrebat:

Cum alegi baiatul potrivit?

Răspuns Câştigător
| AlexandraGiorgiana a răspuns:

Pfuu.e foarte greu sa iti dai seama care e baiatul potrivit. Trebuie sa-ti placa in primul rand si aiba ceva special care sa te atraga.happy

10 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

La o tombola, lozul extras iti va spune numele celui care va trebui sa il alegi pentru totdeauna(Veci).Ce intrebare e asta, daca nu aveti niste lucruri in comun, degeaba e idolatrizat de toate muzele din aceasta lume!
Sper ca ai prins ideea.Pace

| Lolităăăă explică (pentru Eufourikul):

laughing Haioasa gluma, ma faci sa vars :!

| Zenithf a răspuns:

Pai vezi si tu, prin pipait: e ferm, e moale, incerci gustul, sarat, acrisor, dulce, miros a tutun, sprey, aftershave...

| Lolităăăă explică (pentru Zenithf):

happy Si tu cum esti? miros a tutun? laughing

| Zenithf a răspuns (pentru Lolităăăă):

Eu sunt barbos (deci nu miros a aftershave) si nu fumez (dar cateodata miros a tutun, ca colegele de la lucru fumeaza :p)
La gust sunt dulce, dar uneori ma acresc si eu (traiesc in Romania, ce sa-i fac).
La pipait sunt... de fapt lasa-ma sa te pipaiesc eu pe tine.winking

| Foxyyyy a răspuns (pentru Lolităăăă):

De ce te face sa versi? raised eyebrows Chiar a avut mare dreptate.

greece12
| greece12 a răspuns:

Cu grija si maturitate.
Ar fi grozav de simplu sa ne potrivim ca piesele de schimb la masina,dar ar disparea intreagul chin si intregul farmec al vietii!
In mintea noastra,cream de obicei o imagine(cam obscura) a ceea ce dorim si a ceea ce ne place,imagine care incepe sa prinda contururi din ce in ce mai precise pe masura ce ne maturizam si intelegem ce anume putem oferi celorlalti.
In functie de gusturi si aspiratii,din marea de baieti care te inconjoara,initial vei fi atrasa fizic,de cativa,iar ceilalti vor ramane in afara "cursei".
Dintre ei,trebuie sa observi cu care te potrivesti cel mai bine si asta,fara sa-l idealizezi.
Daca va plac aceleasi lucruri,daca parerile voastre coincid,daca te impulsioneaza prezenta lui,sunt tot atatea amanunte de care trebuie sa tii cont.
Si,in acest fel,din acei cativa,care iti plac fizic, va ramane unul singur.
Si, uneori, nici el, pentru ca nimerim intr-un moment gresit in viata lui si e incapabil sa ne "vada" cu adevarat.
Si cautarea reincepe.
happy
Un sfat util accepti?
Nu cauta, investeste in tine.Cu cat vei deveni mai superioara celorlalti, cu atat ai sansa sa gasesti o persoana de calitate, sunt putini la numar si usor de recunoscut!
happy

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Nu alegi tu draga nu ti-ai dat seama pana acum? :O Baiatulk potrivit nu este ales de tine ori tu de el voi pur si simplu existati unul pentru altul si iti dai seama de acest lucru doar cand il veziwinking
Succes

| darrio2007 a răspuns:

Ii faci proba. Daca nu te strange.e bine.

| Adrianetc a răspuns:

Eu stiu o vorba care spune ca nu exista persoane perfect compatibile, dar simti diferenta dintre un baiat normal si acel baiat special chiar daca nu e fat frumoswinking (propria experienta whistling dar cu o fata )