| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie o fata pentru un baiat putin fitos dar cu foarte bun simt.happy astep raspunsuri gen cum ar trebuie sa arate sau sa se comporte o fata pentru a face sa o placa

5 răspunsuri:
| TotEu1993 a răspuns:

Fii tu insuti, nu trebuie sa ai dai nas, o sa coboare el cu picioarele pe pamant daca te place.

| neutrino a răspuns:

Nu se poate asa ceva, un om fitos nu poate avea si bun simt! Cat despre fata, daca nu este prostuta, nu trebuie dacat sa fie fata, cu tot farmacul si inteligenta ei specifica sexului frumos!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Fitos si cu bun simt? laughing

| SimionAlexandru a răspuns:

Buna, Roxana!
Nu conteaza "cum" esti, conteaza Cine esti.
Oricat de mult ai incerca sa fi altfel decat Cine esti tu cu adevarat, sufletul isi va da seama de acest lucru si atunci nu face decat sa distruga o relatie.
Totusi, sunt doua posibilitati de raspuns:
1. Sa fi tu insati! De ce?
Daca nu ai curajul sa exprimi ceea ce simti cu adevarat, ce iti place si ce nu, ce te deranjeaza si ce nu, atunci ai fi ceea ce EL vrea ca tu sa fi. Iar el, te-ar iubi pentru ceea ce te-a facut sa fi, nu pentru ceea ce esti. Si, INTOTDEAUNA sufletul ajunge la un moment dat sa se "plictiseasca" sa se dea drept altfel decat este cu adevarat, si persoana incepe sa devina indiferente, distanta si rece. Atunci incepem noi sa credem ca "s-a schimbat", cand de fapt sunt stresati pentru ca s-au plictisit sa se prefaca.

2. Daca iti doresti chiar atat de mult sa fi cu acel baiat, atunci vorbeste cu el si intreaba-l cum descrie fata perfecta pentru el. Daca esti dispusa sa faci acele schimbari pentru el, poti sa o faci, esti libera sa decizi pentru tine. Dar nu uita niciodata sa fi tu insati.

Daca vrei ca cineva sa te iubeasca pentru cine esti tu cu adevarat, atunci lasa lumea sa te cunoasca pentru cine esti tu cu adevarat. Fara secrete, fara teama si fara rusine. Toti oamenii suntem diferiti unul de celalalt, deci toti suntem niste ciudati laughing Cu cat incerci mai tare sa fi normal (sa copiezi ca un robot pe ceilalti), cu atat uiti mai tare cat de Incredibil poti sa fi.

| Deeede a răspuns:

Ar trebui sa fie ea insasi.Indiferent ca el este sau nu fitoshappySi, ca sa iti raspund la intrebare cum doresti, un baiat fitos prefera fetele mai sofisticate, finute, calme si sa aiba pretentii.Dar nu uita cine te place te place asa cum esti..Comporta-te ca de obicei si totul va fi okei.winking o seara buna.:*